Hillary Clinton nie będzie już więcej kandydowała na żadne stanowisko

Hillary Cinton fot. Michael Reynolds/EPA

Hillary Cinton fot. Michael Reynolds/EPA

Pokonana w wyborach prezydenckich w USA Hillary Clinton nie będzie już kandydowała w życiu w żadnych wyborach – zapewniła w niedzielę bliska jej osoba.

„Zajmie się w najbliższych latach pomocą dla dzieci i rodzin, w którą angażowała się przez całe życie” – powiedziała Neera Tanden, która jest prezeską ośrodka postępowej refleksji Centrum Amerykańskiego Postępu i nieformalną jego doradczynią.

„Nie będzie już nigdy startowała w wyborach” – zapewniła pani Tanden w rozmowie z CNN.

Tak bliska jej osoba zareagowała na artykuł, który ukazał się na łamach „New York Timesa”. Jego autor sugerował, że Hillary Clinton wystartuje w wyborach na burmistrza Nowego Jorku.

„Nie wierzę, że będzie kandydowała na to lub jakiekolwiek inne stanowisko” – powiedziała stanowczo Neera Tanden, nie zgłębiając jednak tematu konkretnych planów 69-letniej byłej sekretarz stanu USA.

Po przegranej w wyborach prezydenckich z 8 listopada Hillary Clinton nie wycofała się jednak całkowicie ze sceny publicznej. Uczestniczyła w dwóch publicznych wydarzeniach, obecna też była na Twitterze. We wtorek jest oczekiwana w Departamencie Stanu w Waszyngtonie na inauguracji sali wystawowej jej imienia.

Osoby z jej otoczenia zapowiedziały, że będzie osobiście uczestniczyła w uroczystości inwestytury Donalda Trumpa w dniu 20 stycznia. (PAP)

Categories: Ameryka, Polityka, Polityka

Comments

 1. Aldona
  Aldona 8 stycznia, 2017, 18:07

  Fundacje musi dalej prowadzic bo z czego bedzie zyc ona mezulek i corosia! Juz sie skonczyly urodzinowe prezenty w postaci 1 miliona$ !

  Reply this comment
  • reporter
   reporter 9 stycznia, 2017, 10:10

   Clintony sa zamozna elita i jeszcze dlugo ich wielbiciele ,beda dawaly im pieniadze za NIC.

   Reply this comment
 2. Kamila
  Kamila 9 stycznia, 2017, 08:12

  wspaniale sie bawila za cudza kase przez ostanie lata, miliony dolarow spadaly z nieba ,bo dobre bajeczki wciskala wyborcom a w rzeczywistosci Clintony to para sepow i oszustow, ktorzy wezma kazdego dolara, nawet od biedaka
  wystarczy im kasy i na starosc i na corusia,jeszcze jakas polityczna posadka dla corki zalatwia a na ich fundacja ,dolary plyna .

  Reply this comment
 3. Ezy
  Ezy 9 stycznia, 2017, 08:44

  I znow odezwaly sie polonijne intelektualistki, kompletnie niezorientowane, bezkrytycznie polykajace plwociny Rzepkowskiego. Brawo, popisujcie sie dalej swoja glupota. Szanse na rozum juz stracilyscie.

  Reply this comment
  • rozum
   rozum 9 stycznia, 2017, 10:07

   rozumny polaczek straci amerykanska darmoszka,ale jeszcze w Polsce jakies tymczasowe ochlapy dostaniesz

   Reply this comment
 4. Ezy
  Ezy 9 stycznia, 2017, 13:44

  Zobaczymy co ty stracisz bezrozumny „rozumie”

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*