Hillary Clinton − kandydatka nie do pobicia?

Hillary Clinton − kandydatka nie do pobicia?

Republikanin z Arizony senator John McCain, uważa, że jeśli Hillary Clinton postanowi ubiegać się o urząd prezydenta, to będzie kandydatką nie do pobicia.

Hillary Clinton, b. sekretarz stanu fot. Wikimedia

Hillary Clinton, b. sekretarz stanu fot. Wikimedia

“Nie sądzę, by ktokolwiek wątpił w to, że Clinton będzie bardzo silną kandydatką. Nie mam wątpliwości, co do tego, że cieszy się olbrzymim poparciem. Jej praca na stanowisku sekretarza stanu, z wyjątkiem sprawy dotyczącej ataku na amerykańską placówkę w Benghazi, była wyjątkowo owocna, powiedziałbym wybitna” − oświadczył McCain.

Wieloletni senator i były kandydat na prezydenta w 2004 i 2008 roku dodał, że wiceprezydent Joe Biden również ma szansę zostać głównym lokatorem Białego Domu. Zdaniem McCaine’a, wykluczenie z wyborów Bidena (którego uważa za “wspaniałego faceta”) byłoby grubą pomyłką.

Chociaż już krążą pogłoski o starciu między Bidenem a Clinton w 2016 roku, to ani wiceprezydent, ani była sekretarz stanu nie zadeklarowali chęci ubiegania się o urząd prezydenta.

Kilka tygodni temu Hillary Clinton powiedziała, że zastanowi się nad tym w przyszłym roku. Natomiast Biden od czasu do czasu daje do zrozumienia, że myśli o prezydenturze.

(eg)

Categories: Ameryka, Polityka, Polityka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*