„Biblijny” kandydat z piekła rodem

„Biblijny” kandydat z piekła rodem

Kandydat Tea Party na stanowego reprezentanta w Oklahomie uważa, że Biblia pochwala zabijanie homoseksualistów. 

Scott Esk fot.askforesk.com

Scott Esk fot.askforesk.com

Scott Esk nie twierdzi, że po wejściu do Legislatury podejmie próby zatwierdzenia ustawy o likwidowaniu gejów, lecz podkreśla, że sam nie miałby z tym problemu. − Tak postępowano w czasach biblijnych zgodnie z prawem, które nadeszło bezpośrednio od Boga i wtedy było całkowicie uzasadnione. Nie planuję przywracać go w Oklahomie, lecz przyznaję, że co do tolerowania takich grzechów mam bardzo złe przeczucia − powiedział kandydat.

Esk jest zdania, że przepisy decydujące o karach za homoseksualizm, powinny być ustalane na poziomie lokalnym. Opowiada się również za surowymi karami za aborcję, którą postrzega jak zwykłe morderstwo oraz za karaniem biurokratów usiłujących narzucić ludziom reformę medyczną Affordable Care Act. Jest przeciwnikiem obowiązku posiadania zezwolenia na broń oraz kontroli broni i zwolennikiem zmniejszenia funduszy na oświatę publiczną. Większość agencji federalnych uważa za instytucje bezprawne.

Swego czasu Scott Esk pracował jako programista w stanowym Departamencie Bezpieczeństwa Publicznego. W rozmowie z portalem Moore Daily, kandydat oświadczył, że jako ustawodawca będzie dążył do wprowadzenia w Oklahomie praw opartych o nauki biblijne. (eg)

Categories: Ameryka, Polityka, Polityka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*