Życie na zasiłku. W domu za milion dolarów

Ludmiła Shimonova co miesiąc od amerykańskiego rządu otrzymywała zasiłek w wysokości 1 272 dolarów, znaczki na żywność oraz dodatek z tytułu niepełnosprawności. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że „uboga” kobieta mieszkała w willi za ponad milion dolarów i wraz z mężem podróżowała po całym świecie. Życie na zasiłku skończyło się wraz z nalotem federalnych inspektorów i sądowym pozwem. 

fot.King County Dept.of Assesments/ Dom, w którym mieszkała Ludmiła Shimonova i jej mąż

Według federalnych prokuratorów, którzy kilka dni temu złożyli pozew przeciwko kobiecie i jej mężowi sądowy pozew, para pobierała zasiłki od 2003 roku. Ludmiła Shimonova i jej mąż, zajmujący się chiropraktyką David Silverstein wyłudzili w sumie na 135 tysięcy dolarów.

Wszystko zaczęło się przed ośmioma laty kiedy Shimonova złożyła wniosek o dofinansowanie do mieszkania, z tytułu tzw. Section 8.Kobieta napisała, że mieszka samotnie wraz z dwójką dzieci i jest uboga. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony a kobieta zaczęła otrzymywać czeki w wysokości 1 272 dolarów miesięcznie, dzięki którym miała spłacać czynsz w wynajmowanym mieszkaniu.

Ludmiła Shimonova dostawała także zapomogi z tytułu niepełnosprawności oraz kartki żywnościowe. W każdej aplikacji kobieta powoływała się na brak dochodów i ciężką sytuację materialną.

Prawdziwa była za to inna informacja: jej adres. Domem, w którym mieszkała „uboga” kobieta okazała się być okazała willa, położona w jednej z najlepszych dzielnic w Seattle, według oficjalnych dokumentów hrabstwa King, warta 1,2 mln dolarów. Rezydencja znajduje się na brzegu jeziora Washington, ma 2300 stóp kwadratowych powierzchni, trzy sypialnie oraz prywatny dok. Przed domem zaparkowany jest często czarny Jaguar. Shimonova napisała, że jest matką samotnie wychowującą dwoje dzieci, a David Silverstein jedynie wynajmuje jej dom.

Dlaczego rządowe instytucje wysyłały zasiłki do eleganckiej willi? Na to pytanie odpowie wewnętrzne dochodzenie.

A Ludmiła Shimanova i Silverstein, który od 20 lat zajmuje się chiropraktyką, odpowiedzą za oszustwa i wyłudzenie pomocy finansowej w wysokości 135 tysięcy dolarów.

Śledczy ustalili, że para która w rzeczywistości jest małżeństwem, za pieniądze z zasiłków odbyła wiele zagranicznych podróży, m.in. do Rosji, Meksyk, Francji oraz Izraela. Shimonova i Silverstain przekazywali również spore datki na działalność charytatywną. „Uboga” kobieta posiada także kilka kont bankowych, na których znajduje się kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

Pozew sądowy domaga się od oszustów zwrotu wyłudzonych pieniędzy oraz kary 11 tysięcy dolarów za każdą fałszywą aplikację. Oszczędności Shimonovej bardzo się więc w tej sytuacji przydadzą.

mp

Categories: Polecamy, Wydarzenia

Comments

 1. Niezalezny
  Niezalezny 11 grudnia, 2011, 07:36

  To sie nazywa Amerykanski Socjalizm jak sie „kradnie” od biednych podatnikow i „daje” sie „bogatym zlodziejom”. Tak przeciez zrobil nie tylko Prez. Obama, ale i Bush, tez ich poprzednicy „dawali” nasze pieniadze w imie tzw. WELFARE, itd. dla wiekszego „DOBRA”. Tak samo tez bylo jak „uratowali” banki, zaklady samochodowe, itp. placac im ponad 7.5 trilliona dolarow tylko dlatego ze przedtem „oszukiwali” wlasnie tych podatnikow tzw. „pozyczkami”, ktore byly gwarantowane przez rzad, ktory „zciagnal” potem dalsze pieniadze zeby ich „uratowac” placac TARPP. Nie raz ale juz trzy razy. Raz za Prez. Bush. Dwa razy za Obama dla niby „ratowania” gospodarki USA. Jedynie tylko kandydat na Prezydenta USA, Kongresman RON PAUL ma konkretne propozycje na rozwiazanie tego problemu. ( i tez innych, np. imigracji, wojen dla „uratowania” swiata przed terroryzmem, itd.) Prosze czytac jego strone internetowa.
  http://www.ronpaul2012.com

  Reply this comment
  • Charlie_Charlie
   Charlie_Charlie 11 grudnia, 2011, 12:42

   przestan bredzic z tym paulem bo trajkoczesz w kolko a gdy zada ci sie konretne pytanie to gustlika udajesz . twoj r.paul ma szanse rowne „0” na prezydenta wiec po co z nim piane bijesz. jak widac wiekszosc republikanow nie podziela jego wizji zbawienia ameryki , powinien wiec zgromadzic wiecej kasy i sprobowac jako niezalezny , jesli jest takim geniuszem i potrafi „sprzedac” swoja genialny pomysl naprawy kraju- wszyscy za nim pojda.

   Reply this comment
 2. kicia
  kicia 11 grudnia, 2011, 10:15

  na pewno jest duzo wiecej takich przekrectw…. 🙁

  Reply this comment
 3. jas fasola
  jas fasola 11 grudnia, 2011, 15:12

  zlodzieje poprostu

  Reply this comment
 4. Niezalezny
  Niezalezny 11 grudnia, 2011, 15:51

  Charlie: ty mozesz glosowac na KOMUNISTOW wiec ci RON PAUL nie potrzebny.

  Reply this comment
  • Charlie_Charlie
   Charlie_Charlie 11 grudnia, 2011, 17:03

   niezalezny promujesz inteligentnego faceta a w prostacki sposob rozumujesz- jesli nie r paul to znaczy komunista …to jak pis-uary- jak nie kocha yarusia to znaczy ze musial byc agentem…
   moze wiec latwiejsze pytanie do ciebie skoro poprzednie byly zbyt trudne- czy ty bedziesz glosowal na r paula czy nie? i jesli nie odpowiedz dlaczego- nawet rozwin to jesli chcesz , poczytamy…

   Reply this comment
 5. m.wandej
  m.wandej 12 grudnia, 2011, 12:31

  W US są bogaci i jeszcze bardziej bogaci, a na kontynencie Europy mniej więcej tak zamożni jak tutaj milionerzy są niektore kraje albo grupy więc ktoś dał komentarz (tematyczny, w miarę) niebawem stanie się b. aktualny, już 8.Stycz.2012 WOŚw.Pomocy: komentarz przepisany z net: „niech Owsiakowi Euro-U pomoże, nie pan Ocytko z Piotrem, co daj Boże.
  I pani Ewa z Lechem psychologiem
  wolontariaty utworzą za rogiem.
  A wszystko razem niech pobłogosławi
  wróżka i Wiktor, co się dobrze bawi!
  Mi się przydaje każdy dollar z centem
  na lato będę sypiał pod zwykłym brezentem…
  dom bank zabiera, dzieci dawno poza Stanem, coraz trudniej się żyje w kraju ukochanem…”!

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*