Wyznania byłej żony: Gingrich chciał "otwartego małżeństwa"

Tegoroczna kampania wyborcza obfituje w pikantne szczegóły z życia prywatnego kandydatów. Teraz kolej przyszła na Newta Gingricha. Jego była (druga) żona w wywiadzie udzielonym stacji ABC wyznała, że chciał on „otwartego małżeństwa”, by móc spotykać się z kochanką, swą obecną żoną Callistą. Rewelacje te stawiają kandydata broniącego „świętości małżeństwa” w dość kłopotliwej sytuacji.

fot. ABC News/ Marianne Gingrich twierdzi, że Newt Gingrich chciał "otwartego małżeństwa"

Wywiad z drugą, byłą już żoną Newta Gingricha stacja ABC News wyemitowała na dwa dni przed kolejnymi, kto wie czy nie decydującymi prawyborami w Karolinie Południowej, i w dniu kolejnej prezydenckiej debaty.

Marianne Gingrich w rozmowie z ABC News opowiada w jakich okolicznościach zakończyło się jej małżeństwo z byłym przewodniczącym Izby Reprezentantów. Para ostatecznie sfinalizowała rozwód w 2000 roku, Jednak Newt Gingrich ze swą obecną żoną, Callistą spotykał się już od 1993 roku. Jak nie trudno skalkulować w czasie, kiedy przewodniczący Izby Reprezentantów za romans ze stażystką domagał się impeachmentu Billa Clintona, w tym czasie sam romansował z pracownicą biura Kongresu.

Marianne Gingrich przyznaje, że były mąż spotykał się ze swą kochanką w ich wspólnym mieszkaniu, w Waszyngtonie. „Robił to w naszej sypialni, w naszym domu” –mówi była żona Gingricha.

Kobieta opowiada, że pewnego dnia mąż poprosił ją o „otwarty związek”: chciał zachować żonę oraz kochankę, Callistę Bisek. „Callista nie dba o to co robię. Ty chcesz mnie mieć tylko dla siebie” – Gingrich miał mówić swej byłej żonie. Marianne Gingrich na „otwarte małżeńswto” się nie zgodziła.

O rozwód, po 18 latach małżeństwa były przewodniczący Izby Reprezentantów poprosił żonę, w kilka tygodni po tym jak zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane. „Wiedział, że jestem chora iże lekarze zalecili mi unikanie stresujących sytuacji” – powiedziała była żona Gingricha.

Ze słowami byłej żony pretendenta do Białego Domu nie zgadza się on sam oraz jego córki z pierwszego małżeństwa. Newt Gingrich nie krył emocji, kiedy prowadzący czwartkową debatę, komentator stacji CNN John King od pytania o „otwarte małżeństwo” zaczął dyskusję. „Jestem oburzony, faktem że od takiego pytania zaczynamy debatę przed wyborami prezydenta Stanów Zjednoczonych” – powiedział Gingrich, ostro krytykując media, które w jego przekonaniu robią wszystko aby zniszczyć republikańskich kandydatów i chronić obecnego prezydenta. Gingrich stanowczo zaprzeczył także, jakoby zaproponował byłe żonie „otwarte małżeństwo”. Polityk twierdzi, że mogą potwierdzić to jego córki z pierwszego małżeństwa oraz wielu bliskich przyjaciół.

Zobacz także: Perry rezygnuje z kandydowania. Popiera Gingricha

Nie zmienia to jednak faktu, że wyznania drugiej żony stawiają Gingricha w niekorzystnym świetle. Zwłaszcza, że polityk, który chetnie odwołuje się do prorodzinnych wartości, ze swą pierwszą żoną, Jackie Battley Newt Gingrich rozwiódł się w podobnych okolicznościach: kiedy była ona chora na raka, przed sfinalizowaniem rozwodu spotykał się z Marianne Ginther, którą poślubił w 1980 roku.

mp

Zobacz także: Kandydat na prezydenta USA: Polacy reprezentują najzdrowszą część społeczeństwa

 

Categories: Polecamy, Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*