Wizy pracownicze dla obywateli Europy Wschodniej

Pięć byłych komunistycznych państw Europy Wschodniej znalazło się po raz pierwszy na liście krajów, których obywatele mogą tymczasowo pracować w USA. O wizy pracownicze na rok 2011 mogą ubiegać się mieszkańcy Łotwy, Estonii, Węgier, Macedonii i Słowenii – poinformował Urząd Imigracyjny USA (US Citizenship and Immigration Services).

Pracownicy będą mogli ubiegać się o wizę H-2A, zezwalającą na pracę w sektorze rolniczym oraz sezonową wizę pracowniczą H-2B. Oba dokumenty to możliwość legalnego zatrudnienia na okres do 12 miesięcy.

Aplikanci będą musieli wykazać, że praca którą będą wykonywać jest tymczasowa i że w danej branży na terenie USA brakuje rąk do pracy. Jednocześnie pracodawcy będą musieli zagwarantować, że przyjęcie do pracy imigrantów nie wpłynie niekorzystnie na wynagrodzenie zatrudnionych w danej firmie Amerykanów.

Łącznie w tym roku na listę dopisano 53 kraje. Są to głównie państwa Oceanii – Fidżi, Kiribati, Nauru, Papua Nowa Gwinea, Samoa, Wyspy Salomona, Tonga, Tuval i Vanuatu, ale także Barbados na Karaibach.

Pełną listę opublikuje 18 stycznia amerykański dziennik urzędowy (Federal Register).

as

Categories: Polecamy, Wydarzenia
Tags: wizy

Comments

  1. ryfh
    ryfh 18 stycznia, 2011, 12:11

    a ja dalej musze tu gnic w tym zaloznym polskim kraju

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*