Wideo. Ponad million osób powitało Nowy Rok na Times Square

Miliard telewidzów w różnych zakątkach kuli ziemskiej i ponad milion osób na żywo witało 2013 rok na nowojorskim Time Square. Najbardziej kultowe noworoczne przyjęcie na świecie odbyło się po raz 105. W imprezie wzięła udział plejada gwiazd show biznesu.

Na nadejście Nowego Roku i tradycyjną imprezę pod gołym niebem Nowy Jork przygotowywał się od tygodni. Pierwsi goście – chcąc zająć jak najlepsze miejsca – na Time Square zaczęli pojawiać się już rano. Noworoczne przyjęcie w centrum „Wielkiego Jabłka” przyciągnęło w sumie ponad milion osób. Słynną kryształową kulę, odliczanie do Nowego Roku i występy gwiazd zobaczyło w telewizji ponad miliard widzów na całym świecie.

Imprezę oficjalnie otworzył burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg, który na scenie pojawił się wraz z tancerkami z zespołu The Rockettes. Wśród gwiazd, które w tym roku porwały publiczność do zabawy była  m.in. Taylor Swift

Wystąpili także: Carly Rae Jepsen, Neon Trees, Flo Rida oraz wykonawca światowego hitu “Gangnam Style”, koreański raper Psy, który 31 grudnia obchodził 35 urodziny.

Kiedy o północy kryształowa kula zjechała z 21-metrowego masztu nad miastem rozbłysły fajerwerki a z głośników rozbrzmiał kultowy przebój Franka Sinatry „New York, New York”.

in

 

Categories: Nowy Jork, Polecamy, Wideo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*