Wideo. O włos od tragedii w czasie jazdy próbnej

O niezwykłym szczęściu może mówić kierowca testujący najnowszy model toyoty. Profesjonalny kierowca rajdowy Ken Gushi podczas jazdy próbnej uniknął tragedii, do której mogło dojść na skutek zderzenia z przebiegającą sarną.

Zwierzę wybiegło na jezdnię tuż przed pędzącym samochodem. Zderzenie wydawało się nieuniknione. Ułamki sekundy zadecydowały o tym, że nie doszło do wypadku.

Ken Gushi testował najnowszy model Toyoty Scion FR-S w parku Mt.Diablo w północnej Kalifornii.
Gushi widział zbiegającą z gór sarnę, i jak powiedział w wywiadzie nagranym tuż po incydencie, zaczął zwalniać, nie wiedząc czego można się spodziewać. Całe zdarzenie zakończyło się szczęśliwie co widać na nagranym filmie.

Według danych krajowego urzędu ds. bezpieczeństwa na drogach szybkiego ruchu (National Highway Traffic Safety Administration) co roku w całym kraju dochodzi do miliona zderzeń z sarnami;  ginie w nich około 200 osób, a 10 tys. odnosi obrażenia. Firmy ubezpieczeniowe wypłacają z tego tytułu miliard dolarów rocznie.

ZOBACZ NAGRANIE:

Categories: Polecamy, Wydarzenia

Comments

 1. Mariano_Italiano
  Mariano_Italiano 9 lutego, 2012, 21:36

  n i e p r a w d o p o d o b n e ! jestem wstrzasniety! jechal szybko, sarenka wyskoczyla! cos niesamowitego!
  pytanie tylko czy : kierowca byl tak dobry jak go opisuja, toyota strzelila sobie reklame , czy po prostu sarenka byla sprytna i zwinna

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 9 lutego, 2012, 23:23

   LOL, gosc, jak by niebylo jest azjata – czyli jezdzic nie umie.
   Powiem szczerze, swietne ujecie i dlatego to bedzie pokazywane przez dlugie lata.

   Reply this comment
 2. atarget
  atarget 10 lutego, 2012, 10:58

  toyota rules 🙂

  Reply this comment
 3. r
  r 13 lutego, 2012, 12:19

  wielkie mi halo, cos takiego to mialem na 103 i Harlem, sarna zrobila wyskok 30 cm przed moim autem i susem przeskoczyla Toyote Camry ( nawet jej nie dotykajac) na prawym pasie, zeby zniknac w krzakach miedzy domami. A to co jest tu na video to mialo w swojej karierze 50% kierowcow.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*