Uwaga na fałszywe emaile z FBI

Dostałeś ostatnio podejrzany email z nazwiskiem dyrektora FBI lub jednego z agentów, informujący o wygranej na loterii lub spadku? Korespondencja ta jest fałszywa. Wydział do zwalczania przestępczości internetowej (IC3) ostrzega, by nie przekazywać jakichkolwiek personalnych danych osobom podającym się za pracowników FBI.

W ostatnich tygodniach przedstawiciele Federalnego Biura  Śledczego otrzymali sygnały, że wielu internautów w swoich skrzynkach emailowych znalazło elektroniczną korespondencję na pierwszy rzut oka wyglądająca na emaile wysłane przez FBI.  .

W wiadomościach tych wykorzystywane są fotografie dyrektora agencji Roberta Muellera, zdjęcia oficjalnych pieczęci i banery FBI. Powody rozsyłania emaili są różne: mogą dotyczyć informacji o rzekomym spadku, wygranej na loterii, pomocy w usunięciu wirusa czy wezwania do zapłaty zaległego długu.

Wszelka elektroniczna korespondencja wysłana przez osoby podające się za funkcjonariuszy FBI jest fałszywa – czytamy w wydanym przez agencję oświadczeniu. Agencja nigdy nie ma w zwyczaju uzyskiwać od obywateli jakichkolwiek informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Agenci ostrzegają aby pod żadnym pozorem nie otwierać linków przesłanych w emailach ani nie ujawniać danych osobowych. Mogą być one bowiem wykorzystane przez hakerów do kradzieży tożsamości.

in

 

 

Categories: Polecamy, Porady, Wydarzenia
Tags: email, FBI, hakerzy

Comments

 1. eldorado
  eldorado 26 czerwca, 2012, 13:56

  FBI nie wysyła emalii, wysyła agentów. Jak ktoś tego nie pojmuje to jego problem.

  Reply this comment
  • yur
   yur 26 czerwca, 2012, 14:32

   „pomocy w usunięciu wirusa”-FBI? Podzielam twoje zdanie, tylko problem mają ci którzy nie robili reinstalki systemu po odebraniu takiej wiadomości. NIE OTWIERAĆ NICZEGO CO NAS NIEDOTYCZY!!!

   Reply this comment
   • Mariano_Italiano
    Mariano_Italiano 26 czerwca, 2012, 19:05

    wow – jurus 🙂
    „reinstalki systemu” – – mariano jest „szokniety” – ty po prostu g r y p s u j e s z jak stary informatyk….
    ale zebys teraz nie zapowietrzyl sie od robienia glebokich wdechow samouwielbienia, powiem ci ze ” nie dotyczy ” pisze sie rozdzielnie …przykro mi jurus….

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*