Trzy czwarte Amerykanów i tak zapłaci wyższe podatki

Choć porozumienie w sprawie klifu fiskalnego sprawi, że Amerykanie unikną podwyżki niektórych podatków, i to bez ograniczenia czasowego, pracownicy i tak oddadzą w tym roku więcej ze swoich pensji fiskusowi.

Od Nowego Roku 160 mln (77 proc.) Amerykanów zapłaci podatek wyższy o dwa procent na rzecz Social Security. Dla przykładu osoby zarabiające poniżej 10 tys. dolarów zapłacą podatek wyższy o 68 dol. w skali roku, ale podatek obywateli o dochodach od 50 do 70 tys. dolarów wzrośnie średnio już o 822 dolary.

Wstępną analizę według stawek wynagrodzeń przygotowała organizacja Tax Policy Center:

fot.Tax Policy Center/ Dokładne stawki podatnicy poznają do czterech tygodni od podpisania ustawy

Ponadto najbogatsi Amerykanie zarabiający ponad 400 tys. dolarów (gospodarstwa jednoosobowe) i 450 tys. dol. (gospodarstwa dwuosobowe) zapłacą w 2013 roku podatek dochodowy w wysokości 39,6 proc., który poprzednio wynosił 35 proc. Czeka na nich także wzrost podatku od zysków kapitałowych i dywidend (z 15 do 20 proc.) oraz nieruchomości (z 35 do 40 proc.).

Podwyżek podatków unikną emeryci, bezrobotni, osoby niepełnosprawne i bogaci, którzy nie pracują – wylicza Roberton Williams z Tax Policy Center.

as

 

Categories: Gospodarka, Polecamy

Comments

 1. legal-pepe
  legal-pepe 4 stycznia, 2013, 13:30

  ….dobre „bogaci,ktorzy nie pracuja”… a po co im pracowac jak sa bogaci? 🙂

  Reply this comment
  • Charlie_Charlie
   Charlie_Charlie 4 stycznia, 2013, 14:00

   widac ze cale zycie byles golasem skoro masz tak denne myslenie . w wolnym tlumaczeniu biedni tylko pracuaj a bogaci pija drinki z palemka 🙂 🙂 🙂

   Reply this comment
   • legal-pepe
    legal-pepe 4 stycznia, 2013, 14:11

    Kolejny dziedzic kalafiorowy na wlosciach :-)…bogacz ze sloma w buciorach…ach nazarla sie twoja matka sniegu,ze takiego balwana urodzila 🙂

    Reply this comment
    • Charlie_Charlie
     Charlie_Charlie 4 stycznia, 2013, 14:18

     serowaty tekscik o balanie i sniegu to 20 lat temu byl na topie ale nie powiem- jest on twoich lotow 🙂

     Reply this comment
    • Optymista
     Optymista 4 stycznia, 2013, 19:58

     legal-pepe trafniej nie mogłeś tego ująć bałwan do potęgi!.

     Reply this comment
     • Buba
      Buba 4 stycznia, 2013, 21:49

      A zima na polmetku 🙂

  • Jacykow
   Jacykow 4 stycznia, 2013, 22:07

   legal-pepe, masz umysł zatarty, gdyz bogaci co juz nie pracują, oni swój podatek juz zapłacili od dochodów których mieli a teraz nie mają, więdz jak nie mają, to nie mogą ponownie płacić podatku.

   Reply this comment
 2. Charlie_Charlie
  Charlie_Charlie 4 stycznia, 2013, 14:14

  ” as o ironio moja ” – dwa dni temu juz byla na ten temat mowa , nie wiem czemu nie napiszesz wprost- wzrasta podatek federalny. ty po rysiowemu krecisz i wykrecasz dlaczego wrasta ten podatek- ze na social security – a jakie to ma qrcze znaczenie ? podwzyka podatku zawsze jest czyms uzasadniana, wy lewaki liczycie ze jak napiszecie ze to na pokrycie ss to lzej sie komus zrobi gdy w zebach kilka stowek wiecej zaplaci? napisz moze jakis tekscik o nizu demograficznym i jak ss ma zamiar sobie poradzic z tym za lat np 10 czy 20, jesli teraz wzrasta on o np $500 za 20 lat bedzie musial byc podniesiony chyba o $2000. jak rozumiem to nie ma dla was zadnego znaczenia bo wasz mesjasz skonczy juz swoje panowanie …

  Reply this comment
 3. inzynier
  inzynier 5 stycznia, 2013, 22:52

  A no poszedl podatek w gore. Na moim pierwszym paychecku tego roku SS poszedl z 4.2% do 6.2% a dodatkowa skladka na Medicare (na pokrycie Obamacare) to 0.9%. Czyli mi potracili z czeka prawie 3% wiecej niz jeszcze w grudniu.
  Dzieki wielkie Obama. Teraz to naprawde czuje zmiane na lepsze.

  Reply this comment
  • ali
   ali 5 stycznia, 2013, 23:55

   A jak we Francji od miliona trzeba zaplacic 75%. To ilez srednio zamoznych straci u tych osob prace, bo komuz zechce sie zarabiac milion ? Dobrze zarabiajacy w Ameryce utrzymuje, gosposie, ogrodnika, szofera, pralnie i jakas dobra knajpe.

   Reply this comment
  • Charlie_Charlie
   Charlie_Charlie 6 stycznia, 2013, 00:27

   🙂 zaraz rysio ci wytlumaczy co masz sobie do lustra wmawiac ze jednak masz lepiej 🙂

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*