Posiadłość, gdzie JFK spędził miodowy miesiąc, na sprzedaż. ZOBACZ ZDJĘCIA

Posiadłość, gdzie prezydent John F. Kennedy i jego żona Jacqueline spędzili w 1953 roku miodowy miesiąc, trafiła na rynek. Dom położony w najlepszej dzielnicy Los Angeles, czeka na nabywcę gotowego zapłacić 95 mln dolarów.

fot.Hilton&Hiland/ Legendarny dom w Beverly Hills wystawiono na rynek za 95 mln dolarów

Imponująca posiadłość znana w USA jako jedna z najokazalszych i najdroższych ma 29 pokoi, 40 łazienek, pokój bilardowy, prywatne kino, dwa korty tenisowe, taras mogący pomieścić 400 osób, pokój do masażu, pokój do ćwiczeń oraz  basen. Położona na terenie obejmującym 65 tys. metrów kwadratowych jest miejscem, gdzie spędziła kilka tygodni najsłynniejsza amerykanska para prezydencka. Ale przez dom wybudowany w latach dwudziestych ubiegłego wieku  przewinęły się także inne znane osobistości.

Wybudowany w hiszpańsko-włoskim stylu przez angielskiego architekta Gordona Kaufmana,  w 1946 roku trafił w ręce magnata prasowego Williama Hearsta, który za symboliczną cenę ( 120 tys. dol.) odstąpił posiadłość swojej kochance, aktorce Marion Davies.

Obecny właściciel adwokat-inwestor Leonard M.Ross nabył posiadłość w 1976 roku. Już raz próbował ją sprzedać, w 2007 roku, za astronomiczną cenę 165 mln. Ponieważ przez rok nie pojawił się nabywca, nieruchomość zdjęto z rynku. Teraz wystawiono ją ponownie, po atrakcyjniej cenie 95 mln. dolarów.

Legendarny dom zagrał także w paru filmach, z czego najsławniejsze to :”Ojciec chrzestny” ( w jednej z sypialni nagrano słynną scenę z końską głową) oraz „The Bodygurad ” z Whitney Houston.

Przyszły nabywca będzie miał niezłe sąsiedztwo. Obok mieszkają Tom Cruise i Katie Holmes  oraz David i Victoria Beckham.

MB

Cincopa WordPress plugin

Categories: Fotonews, Polecamy, Wydarzenia

Comments

 1. Mariano_Italiano
  Mariano_Italiano 28 marca, 2012, 21:28

  moze na tamte lata to szal teraz tylko basen i landscaping mi sie podoba, reszta to porazka. w piatek jak przytule te 400mln z mega mozecie byc pewni ze nie kupie tego badziewia…

  Reply this comment
  • kicia
   kicia 28 marca, 2012, 22:03

   podzielisz sie z kicia? 🙂

   Reply this comment
   • Mariano_Italiano
    Mariano_Italiano 28 marca, 2012, 22:22

    kicia mozesz czuc sie bogatsza o dwie stowki.
    marzen trzeba miec wiele, wtedy wieksza szansa ze moze jedno sie spelni…..

    Reply this comment
    • ciekawy
     ciekawy 28 marca, 2012, 22:39

     czarus!! ale tanio cenisz kicie 2stowki !!! toz prostytutka drozsza !! 🙂

     Reply this comment
     • Mariano_Italiano
      Mariano_Italiano 29 marca, 2012, 08:25

      tepa dzido , byla mowa o 400 mln dolarow czyli 4 stowkach, 2 stowki dla srednio rozgarnietej osoby oznacza wiec 200 mln dolarow, jednak jak widac ta poprzeczka jest zbyt wysoko ustawiona jak dla ciebie….

 2. jas fasola
  jas fasola 29 marca, 2012, 01:19

  ciekawy. drogo placisz?Doswiadczony jestes .I taki dzentelmen wyjatkowy.

  Reply this comment
 3. yur
  yur 29 marca, 2012, 09:19

  500!!! Ciekawy, nie szlajaj się po burdelach, znajdż sobie dziewczynę.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*