0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedPolityk chce ukarać miasta sprzyjające nielegalnym

Polityk chce ukarać miasta sprzyjające nielegalnym

-

Miasta, w których nielegalni mogą nadal cieszyć się chroniącymi ich prawami (tzw. sanctuary cities) powinny zostać pozbawione rządowych dotacji – oświadczył republikański kongresman Lou Barletta i przedłożył już odnośny projekt ustawy na Kapitolu.

fot. Kongresman Lou Barletta zarzuca burmistrzom „miast-schronisk” niedostosowywanie się do obowiązujące polityki imigracyjnej USA

Polityk twierdzi, że ponad sto lokalnych samorządów pozbawia funkcjonariuszy policji i pracowników administracji publicznej możliwości informowania o nielegalnych imigrantach władze rządowe. Dlatego tez wystąpił z propozycją odcięcia lokalnych władz od rządowej pomocy finansowej. Twierdzi, że burmistrzowie miast-schronisk nie przestrzegają obowiązującego od 1996 roku prawa dotyczącego polityki imigracyjnej, czyli Ustawy o Reformie w Zakresie Nielegalnej Imigracji i Odpowiedzialności Imigrantów (Illegal Immigration Reform and Immigration Responsibility Act).

REKLAMA

– Miasta te nie są karane. Wręcz przeciwnie, dostają co roku w nagrodę miliony dolarów – mówi Barletta. Przywołuje także przykład miasta Hazleton w Pensylwanii, którego niegdyś był burmistrzem. Mianowicie, kiedy w 2006 roku rada miejska przyjęła uderzającą w nielegalnych ustawę Illegal Immigration Relief Act, miasto zostało od razu zaskarżone.

I choć dwa kolejne sądy federalne uznały legislację Hazleton (m. in. nakładającą na właścicieli nieruchomości kary za wynajmowanie lokum nielegalnym) za niezgodną z konstytucją, podobne środki prawne podtrzymuje się na przykład w Arizonie, gdzie Sąd Najwyższy zezwolił na cofanie pozwoleń na prowadzenie działalności przedsiębiorcom zatrudniającym nielegalnych.

Barletta jest przekonany, że nowe prawo pomoże w walce z oszustami i terrorystami. Nie omieszkał przypomnieć, ze pięciu z dziewiętnastu terrorystów, którzy 11 września porwali amerykańskie samoloty przybyło do USA legalnie, ale zostało dłużej niż przewidywały wizy. Dodał też, że Krajowy Departament Bezpieczeństwa (DHS) stracił kontakt z 2 800 studentami, którzy wjechali na terytorium Stanów Zjednoczonych na rocznej wizie, które obecne już straciły ważność.

Organizacja Immigration Policy Center z Waszyngtonu szacuje, że w USA istnieje ok. 70 miast-schronisk, jednak sam termin nie jest do końca sprecyzowany.

Z reguły w miastach określanych jako “sanctuary cities” policja nie pyta o status imigracyjny osób, które nie popełniają wykroczeń, zostawiając tym samym kwestię polityki imigracyjnej w gestii rządu. A walka z przestępczością opiera się na współpracy z nielegalnymi, którzy nie boją się występować w roli świadków przestępstw czy donosić o aktach przemocy, których sami padli ofiarami.

Zobacz też:

San Francisco. Policja tolerancyjna dla nielegalnych imigrantów

Pensylwania. Sąd po stronie nielegalnych imigrantów

as

REKLAMA

2091271443 views

REKLAMA

2091271745 views

REKLAMA

2093068206 views

REKLAMA

2091272030 views

REKLAMA

2091272180 views

REKLAMA

2091272325 views