Planowali obalenie rządu i zabicie prezydenta USA

Członkowie samozwańczej milicji o nazwie FEAR planowali przejęcie arsenału broni, zamachy bombowe, obalenie rządu i zabicie Baracka Obamy. Czterech z nich dziś zeznaje w sądzie w stanie Georgia.

fot. uscourts.gov/ Toczy się proces czterech amerykańskich żołnierzy, którzy planowali zabicie Baracka Obamy

– Mieli wiedzę, środki i motywy do realizacji swoich planów – powiedziała w sądzie prokurator Isabela
Pauley.

Grupa FEAR od Forever Enduring Always Ready („Zawsze Czujni Zawsze Gotowi”) powstała w Fort Stewart w stanie Georgia. Złożona był z żołnierzy służby czynnej a powołał ją do życia Isaac Aguigui, który jej działalność sfinansował z odszkodowania, które otrzymał przed rokiem po śmierci swojej ciężarnej żony. Pół miliona dolarów przeznaczył na kupno działki w stanie Waszyngton, broń i części do konstrukcji bomb. Członków rekrutował z żołnierzy, którzy mieli kłopoty bądź byli rozczarowani swoją służbą. W tej chwili nie wiadomo ile osób liczbył milicja.

Prokuratura zatrzymała na razie czterech mężczyzn, żołnierzy Czwartej Brygady Bojowej Trzeciej Dywizji Piechoty USA i postawiła im zarzuty umyślnego morderstwa ze szczególnym okrucieństwem, działalności w grupie przestępczej i napaść z bronią w ręku. Według współpracującego ze śledczymi 26-letniego Michaela Burnetta jego koledzy, na zlecenie lidera grupy, zamordowali Michaela Roarka i jego dziewczynę, którzy  rzekomo chcieli ujawnić plany milicji.

A te dotyczyły przejęci kontroli nad Fortem Stewart i jego  arsenałem amunicji,  atak bombowy w Savannah, wysadzenie tamy w stanie Waszyngton, zatrucie upraw roślinnych także w tym stanie, ataki na samochody należące do departamentu bezpieczeństwa wewnętrznego (Department of Homeland Security), obalenie rządu i zabicie prezydenat USA.

Burnett zeznał, że od lidera Isaaca Aguigui otrzymał broszurę poświęconą działalności „prawdziwych patriotów”, którzy mieli „przywrócić władzę w ręce ludzi”.

Oskarżonym, zatrzymanym w grudniu zeszłego roku, grozi nawet kara śmierci.

tz

 

Categories: Polecamy, Wydarzenia

Comments

 1. Uve D.
  Uve D. 30 sierpnia, 2012, 08:16

  Czy w Stanie Georgia obowiazuje kara smierci?

  Reply this comment
  • Mada_Faka
   Mada_Faka 30 sierpnia, 2012, 11:43

   dopiero co zaserwowales pseudowyklad o penalizacji prawa, ignorancji madafaki w tym temacie , o breviku i systemie prawa obowiazujacym w norwegi a tutaj smierdzacy leniu nie chce ci sie wygooglowac czy georgia ma kare smierci tylko pytasz sie jakbys sobie studenciakow na przepytki znalazl?

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*