"Oto sałata, którą jesz w Burger Kingu"

Trzech pracowników jednej z restauracji Burger King w Cleveland w stanie Ohio stracilo pracę, po tym jak w internecie pojawiło się zdjęcie, na którym jeden z dowcipnisiów stoi w pojemnikach wypełnionych sałatą. Zdjęcie opublikowane zostało na portalu 4Chan.org i opatrzone było opisem: „oto sałata która jesz w Burger Kingu”.

fot.4Chan.org/ Zdjęcie butów w sałacie opatrzone było napisem: oto sałata. która jesz w Burger Kingu"

Zdjęcie butów w sałacie na portalu 4Chan.org pojawiło się w niedzielę i wywołało sporo zamieszania i oburzenia internautów. Jeden z użytkowników portalu za pomocą tzw. geotagów, czyli współrzędnych geograficznych, godziny i daty, których nie usunięto z fotografii, zlokalizował restaurację Burger Kinga, w której wykonane zostało zdjęcie. Użytkownnik 4Chan.org przesłał także fotografię wraz z informacjami na temat lokalizacji do lokalnych mediów w Cleveland i powiadomił menedżera restauracji.

Na reakcję właściciela nie trzeba było długo czekać. Pracę straciło w sumie trzech dowcipnisiów biorących udział w „niesmacznej” zabawie.

Przedstawiciele sieci Burger King zapewniają, że „przestrzeganie restrykcyjnych zasad przygotowywania i serwowania żywności jest dla sieci absolutnym priorytetem. Burger King nie toleruje żadnych przypadków łamania tych zasad”. Rzecznik koncernu podkreśla także, że restauracja w której doszło do karygodnego incydentu jest prowadzona przez niezależnego właściciela, który wykupił od Burger Kinga tzw. franczyzę.

km

 

Categories: Ciekawostki, Polecamy

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*