Nielegalny imigrant przez 20 lat pracował na lotnisku

Jego współpracownicy z lotniska w Newark w New Jersey znali go jako Jerry’ego Thomasa. 54-latek od 20 lat pracował tam jako funkcjonariusz lotniskowej ochrony. Jego prawdziwe nazwisko brzmi jednak Bimbo Olumuyiwa Oyewole. Mężczyzna pochodzi z Nigerii jest nielegalnym imigrantem. Prawdziwy Jerry Thomas został zamordowany w 1992 roku.

fot. ABC News/ "Jerry Thomas" to w rzeczywistości nielegalny imigrant z Nigerii

Bimbo Olumuyiwa Oyewole został aresztowany w poniedziałek w jego domu w miejscowości Elizabeth, w New Jersey. Jak informuje dziennik The New York Times, Oyewole 20 lat temu dopuścił się kradzieży tożsamości mężczyzny, który padł ofiara morderstwa. Jerry Thomas został zastrzelony w lipcu 1992 roku w dzielnicy Queens. Jego zabójcy nigdy nie zatrzymano. Nie wiadomo czy Bimbo Olumuyiwa Oyewole, który do USA przybył nielegalnie w 1989 roku, ma związek ze śmiercią mężczyzny.

Wiadomo jednak, że na kilka tygodni przez zabójstwem Jerry’ego Thomasa zaczął korzystać z jego numeru Social Security oraz fałszywych dokumentów wystawionych na nazwisko denata, w tym aktu urodzenia. Nie wiadomo na razie w jaki sposób Nigeryjczyk wszedł w ich posiadanie.

54-latek w 1992 roku dostał prace jako ochroniarz na Newark Liberty International Airport. Od tego czasu stopniowo awansował, a ostatnio był już szefem 30-osobowej grupy ochroniarzy. Nigeryjczyk przeszedł wiele szczegółowych kontroli i weryfikacji wymaganych do pracy na lotnisku. Nikt nie zorientował się, że Jerry Thomas jest w rzeczywistości nielegalnym imigrantem, który nie ma nawet prawa pobytu na terenie Stanów Zjednoczonych.

Do zatrzymania mężczyzny doszło po tym, jak policja otrzymała anonimową informację, że Jerry Thomas to w rzeczywistości Bimbo Olumuyiwa Oyewole. Imigrant został oskarżony o kradzież tożsamości za co grozi mu kara 10 lat więzienia. Podczas wstępnego przesłuchania mężczyzna nie przyznał się do winy. Za jego wypuszczenie na wolność sędzia wyznaczył kaucje w wysokości 250 tys. dolarów.

O sprawie został także poinformowany urząd imigracyjny, który podjął już kroki zmierzające do deportacji Nigeryjczyka.

video platformvideo managementvideo solutionsvideo player

km

Categories: Polecamy, Wydarzenia

Comments

  1. xtra
    xtra 17 maja, 2012, 16:38

    co za kraj !!
    codzienniie jakies paradoksy !!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*