Mitt Romeny ujawnił zeznania podatkowe za 2011 rok

Republikański polityk pod wpływem opinii publicznej zdecydował się jednak na ujawnienie zeznań podatkowych za ostatni rok.  Kandydat na prezydenta w 2011 roku zarobił 13,7 mln dol., od których zapłacił 1,94 mln podatku (14,1 proc.)

fot. Mitt Romney zdecydował się na ujawnienie zeznań podatkowych za ostatni rok

Prawie wszystkie dochody Romneya, to odsetki od zainwestowanego kapitału. Majątek polityka szacowany jest na ćwierć miliarda dolarów. Warto przypomnieć, że wcześniej pod naciskiem mediów, kandydat ujawnił zeznanie za 2010 rok i prognozy na rok 2011, które w lutym zakładały dochód rzędu 21 mln. dolarów.

W piątek prawnicy Republikanina ujwanili także, że w latach 1990-2009 państwo Romneyowie płacili średnio 20 proc. podatku. W żadnym ze wskazanych lat nie zapłacili mniej niż 13,66 proc. Jednak wglądu w rozliczenia z ostatnich 20 lat nie upubliczniono.

Według sztabu, małżeństwo Romneyów przekazało ponad 4 mln dol. na cele charytatywne (z czego milion w gotówce na Church of Jesus Christ of Latter Day Saints, kościół mormoński, którego członkiem jest Romney); 200 tys. otrzymała fundacja Tyler, która pomaga rodzinom z dziećmi z padaczką.

Obserwatorzy sceny politycznej oceniają, że ujawnienie na półtora miesiąca przed wyborami rozliczeń podatkowych (i to tylko z ostatnich dwóch lat) jest dowodem na panikę w sztabie Romneya. Być może zmianę decyzji (wiosną tego roku polityk zastrzegał się przed upublicznieniem swoich dochodów i płaconych od nich podatków) wymusiły na nim najnowsze sondaże odnotowująca średnio pięcioprocentową przewagę Baracka Obamy.

tz

 

 

 

Categories: Polecamy, Wybory 2012

Comments

  1. Mada_Faka
    Mada_Faka 22 września, 2012, 08:29

    obserwatorzy sceny politycznej uwazaja ze to przejaw paniki 🙂
    a moze to przejaw strategii jaka sobie ibrali? chyba ze dwa miesiace temu jak forumowe kundle ujadaly o nieujawnionych podstkach napisalem ze romney je ujawni , tylko ze w momencie najlepszym dla niego.
    a teraz lewackie parchy popatrzcie ile gosiu zaplacil podatku z samych odestek. po prostu lezal w wannie, dlubal w nosie a na jego konto wpadlo ponad 13 mln dollarow , samego podatku zaplacil blisko 2 mln….. wy prez 3 pokolenia nie wyrobicie dochodu tyle co on zaplacil podatku a „nicnierobiebie” . zMiast opluwac uczcie sie i podziwiajcie. a nie juz tylko myslicie jak go skroic na pare wiecej milionow .

    Reply this comment
    • adrianmmm
      adrianmmm 23 września, 2012, 05:09

      Ty madafaka za grosz jakiegos szacunku nie masz dla drugiego człowieka, Polaczku obrzydły, nażryj sie i wywal (edyt.red.) na kanape śmierdzielu, jak to pewnie najlepiej potrafisz.

      Reply this comment
      • Mada_Faka
        Mada_Faka 23 września, 2012, 08:20

        zeby ci cieciu zawory nie puscily z cisnienia jakiego dostajes piszac te dwie linijki najdluzszego pewnie w twoim zyciu „tekstu”
        p/s
        na szacunek to sobie gnidy zasluzcie , potem jego oczekujcie

        Reply this comment
        • ciekawy
          ciekawy 23 września, 2012, 10:17

          nie wyzywajcie dziada bo jeszcze sklonny bedzie zrezygnowac z tej pracy (robic za koczkodana na tym forum) 🙂 a ze nie ma kiedy sie umyc i gdzie to smierdzi w tym swoim lochu (czytaj palacu wedlug czarusia) to jego smrod 🙂 czarus do nogi i aport !!!!!

          Reply this comment
  2. Rysiu
    Rysiu 22 września, 2012, 10:05

    LOL.
    Mitt Robme po raz kolejny zrobil worasy herbaciane w bambuko. Mitt Robme nie wykorzystal wszystkich roszczen podatkowych za rok 2011 i oczywiscie ma 3 lata na to aby wszystkie znizki otrzymac z powrotem od rzadu. Jak mozna latwo obliczyc, po wszystkich obnizkach Mitt Robme zaplaci okolo 9% w podatkach, czyli o wiele nizszy procent niz mowil. Wynika z tego, ze Mitt Robme ponownie klamal oraz to, ze „47% ofiar losow zyjacych na koszt panstwa” placi wiekszy podatek niz Mittens.
    Podsumowujac, Mitt Robme ze swoimi pieniazkami w na wyspach Kajmanskich, placacy mniejsze podatki niz 99% spoleczenstwa pragnie zostac wodzem calego narodu. Po wygranych wyborach jego plan zaklada obnizke dla wszystkich zarabiajacych ponad kilka milionow dolarow na rok i podwyzszke dla wszystkich zarabiajacych ponizej $250 tys na rok.
    Tutaj nie trzeba byc geniuszem aby zobaczyc, ze cos tutaj nie gra. Definitywnie trzeba byc ograniczonym umyslowo aby takiej sytuacji przyklaskiwac i cieszyc sie z tego, ze pracujacy 40 godzin i wiecej osoba, ledwo wiazaca koniec z koncem, ktorej nie stac na podstawowe ubezpieczenie zdrowotne, ktora stracila dom czy dorobek calego zycia tylko dlatego, ze ktos w rodzinie zapadl na ciezka chorobe lub stracila prace to „ofiara losu”.
    Tak Czarus, ja podziwiam ale tylko i wylacznie twoja promieniujaca glupote…

    Reply this comment
    • Mada_Faka
      Mada_Faka 22 września, 2012, 10:34

      zatkaokakao co czerwony pajaku 🙂
      ty ze swoimi newsami i nosem detektywistycznym to sie marnujesz na tym forum … chcialbym cie widziec w cnn opowiadajacym calej ameryce jak romney na szaro zrobil amerykanow 🙂 mozesz byc doradca hussaina obamy do spraw wyjrywania przekretow republikanow 🙂

      Reply this comment
      • klim z chicago
        klim z chicago 22 września, 2012, 12:59

        Widac ze Parafianin nie ma zadnych argumentow na to co Rysiu napisal, wiec wali wyzwiskami!

        Reply this comment
        • Mada_Faka
          Mada_Faka 22 września, 2012, 13:32

          ty od wczoraj zaczales rysia teksty czytac? to wszystko bylo kikakrotnie przerabiane, rysio ma kilka kotlecikow ktore odgrzewa a ty sie tym bedziesz teraz podniecal? szkoda ze nie gardlowales jak rysio dostawal kilkakrotnie pytania odnosnie chinskichvinwestycji swojej gwiazdy republikanskiej n pelosi, szkoda ze nie gardlowales jak rysio uciel na tydzien gdy mial cos popisac o boeningu i unii niszczacej ta firme. do czego ty chcesz zebym sie ustosunkowal, ze rysio napisal co romney zrobi za 3 lata ? 🙂 a skad taki smieszny rysio moze wiedzic co on sam zrobi za 3 dni a ja mam sie rozpisywac nad jego wrozbami dot romneya za 3 lata.

          p.s
          napisz jeszcze ktore to slowo jestvuwazane przez ciebie za wyzwisko. hussain? 🙂 to imie twojego prezydenta ( moze akurat nie teojego kakrociu ale amerykanow) …

          Reply this comment
  3. obama ma banana
    obama ma banana 22 września, 2012, 12:40

    M_F tu nie rozumiesz pewnych faktow , jest recesja w ameryce , i teraz licza sie liczby ,wszystko drozeje ,tak wiec znowu panstwo powinna wziac za ryj biednych , sredniozamonych czy bogatych ?? Panstwo powinno wedlug ciebie dojb…c sie do biednych pracujacych po 50 -60h tyg bez swiadczen , czy do osob ktorzy pomnazaja swoja fortuna na gieldzie lub przez fundusze i naprawde siedzac w domu i dlubiac w nosie . Czlowieku napisz cos chociaz raz sensownie !! bo na kazde pytanie republikanie nie maja odpowiedzi !!

    Reply this comment
    • Mada_Faka
      Mada_Faka 22 września, 2012, 13:42

      ja moge ci napisac szczerze, ale prawda ciebie boli i traktujesz ka wtedy za bezsensowna. ty i ja mamy zupelnie odmienne myslenie na sprawy gospodarki. ty preferujesz marksizm leninizm w ktorym idea byl podzial dobr po rowno. ty bys chcial aby tak jak po wojnie zagrabili ludziom ich przedwojenne majatki i podilili miedzy tych co glosili , tak dzisiaj chcialbys zlinczowac bogatego ze ma pieniadze. co ciebie boli ze ktos na gieldzie arabia miliony? trzeba bylo szkonczyc szkoly i siedziec teraz przed monitorem a tak kros siedzi i w 10 min zarobi tyle co ty w kilka lat. tak wyglada ten swiat, i naiwniakiem, dziecinnym naiwniakiem jestes sadzac ze jakis obama jest w stanie cokolwiek zmienic. idsc twoim trybem marksistowkiego rozumowania, nie sadzisz ze granda jest aby pilkarz, biegajacy po boisku zarabial kilka milionow dolarow rocznie gdzie jest tylu zdolnych pilkarzyvw mniejszych klubach grajacych za uscisk dloni prezesa? moze zglos pomysl aby zabrac to te miliony ronaldo i podzielic miedzy trampkarzy „szmacianki kielce ”
      chlopie, zapytam sie ciebie podobnie jak rysia kiedys- kto ci taka krzywde zrobil zrzucajac cie nad usa…. kuba, korea i bialorus to jest wasz raj, tam bogatych juz oskubano, reszta narodu tyra na swojego pana…

      Reply this comment
      • obama ma banana
        obama ma banana 22 września, 2012, 14:18

        twoje argumety byly by dobre za czasow zbieraczy bawelny w tym kraju ale troche sie tu zmienilo ,i ludzie naprawde placa podatki na kazdym kroku . Poczawszy od domow po fajki auta itd.

        Reply this comment
        • Mada_Faka
          Mada_Faka 22 września, 2012, 19:49

          🙂 rysio napisalby „lol buhaha sic” 🙂
          ty sadzisz ze skoro kupujesz papierosy to mozesz mowic o sobie ze placisz podatki ? to sa podatki posrednie, mowiac o kims kto placi podatki mamy na mysli podatki bezposrednie ktore na poczatku roku roZliczasz .jesli jakies maisto rozbucha swoj urzad, zatrdniajac setki zbednych urzedasow-gryzipiorkow potrenuje na ich utrzymanie pieniedy. wtedy wali w ciebie podatkami posrednimi na sam koniec wlaczajac smieszne stickery na samochody cy nawet podatki od wody w butelkach 🙂 podpowiem ci, ze jednym z najdroszych ( albo i najdrozszym ) miastem w usa jest chicago. podpowiem ci jeszcze ze rzadzi tym miastem od setek lub tysiecy lat ten sam uklad polityczny….to teraz bedzie smutne dla ciebie, ale musze ci to powiediec- to sa twoi demokraci , na przykladzie tego miasta widzisz jak sa rozpieprzane nas wszystkich – i moje i twoje pieniadze. ty ich kochasz i uwazasz za sluszne co robia wiec ciebie to nie boli- plac wiecej , ja mam inny poglad na to wiec o tym pisze. ty – jesli palisz, kupujac paczke papierosow za 10 dolarow musisz czuc sie jakbys spelnial obywatelski obowiazek 🙂 w koncu z twojego podatku utrzymujesz molocha, konglomerat urzedniczy ktorego nawet w prl-u nikt by sie nie powstydzil-nasz kochany „city of chicago” – unijna mafie. ja nie pale, wiec mozesz mnie nazwac darmozjadem miejskim, wiecej nawet- nie place stickerow gdyz mieszkam na przedmiesciach! jak widzisz jestem takie bydle co tylko oddycha chicagowskim, demokratycznym powietrzem …..

          Reply this comment
        • Mada_Faka
          Mada_Faka 22 września, 2012, 20:09

          jeszcze dopisze ci tylko jedno co do zdania „udzie naprawde placa podatki na kazdym kroku” – tak, posrednie musza bo inaczej nic nie kupia 🙂 a bezposrednie, to wyobraz sobie- licze na to- ze polowa amerykanow nie placi podatkow, i tu jest czerwone pajaki problem. niech wszyscy zaplaca po kilka procent, nie bedziecie musieli okradac waszych „bogaczy” ( swoja droga cholernie archaiczno-czeresniackie slowo)

          Reply this comment
  4. obama ma banana
    obama ma banana 22 września, 2012, 12:43

    ciekawe ile MITT stworzyl miejsc pracy zarabiajac te 13 mln !!! i placac tylko 14% podatku !!!

    Reply this comment
    • Mada_Faka
      Mada_Faka 22 września, 2012, 13:11

      czy ty potrafisz prosty tekst przeczytac ze zrozumieniem? te 14 mln to zyski z lokat, odsetki, dywidendy. a nawet jesli zarabialby klikajac w komputerze handlujac akcjami na wstreet i nie tworzac miejsc pra y to co w tym zlego? przyjmij do widomosci – on wplacil do kasy panstwa prawie 2 mln dolarow podatku, a tworzenie miejsc pracy i warunkow do tego to psi obowiazek twojego mesjasza prezydenta . takim romneyom to wy lewckie cwiercwalki powinniscie sie w pol klaniac jak zydzi w przedwojennych karczmach a nie opluwac n

      Reply this comment
  5. obama ma banana
    obama ma banana 22 września, 2012, 13:55

    i co z tego traktujesz to tak jak by to bylo mistrzostwo swiata ! ujawnil i co z tego ? jezeli zaplacil 2 mln to jak roznica dlag niego zaplacic 3 lub 4 lmn podatku . Dla normalneo zjadacza chleba ktory ma na utrzymaniu rodzine to np 10% na podatkach to bardzo duzo !! Do ciebie nie docieraja podstawowe fakty !! Jak MITT zarabiajacy miliony moze zrozumiec 3/4 spoleczenstwa ktorego sredni dochod wynosi 50 k rocznie.
    Twoje rozumowanie jest takie czlowiek pracowal casle zycie pozniej dopadla go choraba lub mial jakies perypetie zyciowe i np stracil wszystko i co ty na to ?? pewnie mial pecha to niech zdycha.

    Reply this comment
    • Mada_Faka
      Mada_Faka 22 września, 2012, 19:58

      co ty czlowieku pieprzysz? obama reprezentuje ciebie? 🙂 w jaki sposob? 🙂
      a gdyby prezydentem zostal ktos z „ludu pracujacego miast lub wsi” np jakis elektryk to wtedy jak twoje zycie mogloby sie zmienic?? napisz , mialbys pensje 20% wyzsza, benzyne po 50 centow, domy za darmo? napisz, jaki jest modelowy prezydent wg ciebie, czego ocekujes po nim. ktos decyduje sie nie glosowac na romneya tylko dlatego ze jest bogaty i nie poznal biedy , co wiec proponuje temu biednemu obama.
      szkoda ze nie zauwazasz – a grupa twojego pokroju czesto tego krolika z kapelusza wyciaga- ze romney ma tyle pieniedzy , ze nie tylko on i jego dzieci ale i wnuki moga lezec na wyspach do gory wentylem pijac drinki z palemka, tak wiec nie stara sie o ten urzad dla kasy- on nie musi jak obama ksiazeczek wydawac czy zony na rozkladowki gazet wrzucac zeby pare dulcy odlozyc. to jest ta roznica miedy nimi- romney juz nic nie musi- on juz tylko moze.

      Reply this comment
      • obama ma banana
        obama ma banana 23 września, 2012, 13:52

        twoje posty sa juz nie na temat zawisiles sie i bredzisz ciagle o tym samym.

        Reply this comment
        • Mada_Faka
          Mada_Faka 23 września, 2012, 14:07

          posty sa na temat, tylko ze jestes w narozniku z ktorego nie wiesz jak masz wybrnac 🙂 rysio zazwyczaj ucieka na kilka dni 🙂
          wy leackie parchy jestescie dobrzy tylko do wlepiania tych samych haselek, ty i janeczek jestescie jeszcze do tego stopnia prymitywni ze najnormalniej w swiecie kopiujecie manifest marksistowski zwany czesto komunistycznym. poczytaj sobie tepa dzido o „burzuazji i proletariacie” i porownaj z tym co piszesz w swoich „pomyslach na kraj i gospodarke” zeby zobaczyc jak bardzo czerwonym pajakiem jestes.

          Reply this comment
  6. obama ma banana
    obama ma banana 22 września, 2012, 14:05

    to jest poprostu negowanie tylko Obamy ,mnie to wali kto tam bedzie czy czarny czy zolty czy mexyk , jezeli bedzie mial cos do zaoferowania ja to rozwaze !!

    Narazie sztab wybrczy MITTA to jakas porazka ci ludzie nie wiedza co robia ,wszedzie sie z niego smieja ze juz dawno powinnien zmienic mangera zarzadzajacego jego kampania !!

    Obama narzie nie wyciagnal ciezkiej altyleri na MITTA zobaczysz co bedzie 3 tyg przed wyborami to bedzie miazga !! Osmiesza go na kazdej plaszczyzie i w kazdym temacie jak tak dalej pojdzie .

    Reply this comment
  7. obama ma banana
    obama ma banana 22 września, 2012, 14:43

    Who has your vote for president now?

    Barack Obama

    43%

    Mitt Romney

    44%

    Neither/undecided

    13%

    Reply this comment
  8. janek
    janek 22 września, 2012, 16:08

    Rysiu, obama ma banana używacie logiczne argumenty z życia, najbardziej cierpią biedni i średni szczególnie rodziny z dziećmi, kiedyś koszty były pokrywane z podatków federalnych np. za Reagana. Bogaci płacili procentowo więcej niż średnio i mało zarabiający mam przed sobą tabelkę IRS-u z 1977 r do odciągania podatku od zarobków wpływy do budżetu były duże. Teraz po reformie podatków i extra zniżkach bogaci i firmy płacą mało a braki w budżetach stanowych i miejskich próbuje się łatać podatkami od papierosów , alkoholu , benzyny , wszelkich usług , uderza to oczywiście pośrednio w kieszeń biednych , ludzi pracy my płacimy dużo więcej niż to widzimy na rozliczeniu podatkowym. Ameryka stała się rajem podatkowym dla bogaczy nawet jak oni do tego nie chcą się przyznać , porównywanie sum jakie płaci Romney jest idiotyzmem gdyż pracownicy którzy wspólnie z takiej sumy się rozliczą wpłacą dwa razy tyle w podatkach plus SSI. Widzę ,że ten kret M-F nie umie odczytać swój czek na którym można zobaczyć na co jest jeszcze potrącane z poborów pracownika a czego nie płacą bogaci!. Nawet najlepsze Wasze chęci nie są w stanie zmienić roli Kreta On zawsze ryje i takim pozostanie usadowił się dobrze w mediach tylko ten nos coraz dłuższy od kłamstw jeszcze go wyróżnia.

    Reply this comment
    • Mada_Faka
      Mada_Faka 22 września, 2012, 20:04

      odpowiedz na ten klasycny tobie belkot znajdiesz w odpowiedzi do obama banana kilka pieter wyzej, za tepy jestes zebym specjalnie dla ciebie po raz n-ty sie produkowal.
      p.s
      douczyles sie juz ze przyczyna wysokich podatkow posrednich tak zabijajacych twoj bYnes w chicago sa demokraci i ze rpaul byl z ramienia republikanow kandydatem na prezydenta? o twoich zalosnych wystepach „haspitalno forbsowych” chwilowo pomilcze ,zalosny emigrancie z 30 letnim pobytem….
      zal dooppe sciska…

      Reply this comment
      • obama ma banana
        obama ma banana 23 września, 2012, 13:50

        wez baranie skoncz jakos szkole chociaz klase bo ty nie masz pojecia o niczym czlowieku , wez przestan uzywac slowa socjalizm itd bo nie wiesz co to znaczy!!

        Np Canada posiada opieke zdrowotna minimalna dla kazdego obywatela i tam jest socjalizm wedlug niektorych blaznow na tym forum.!!

        Reply this comment
        • Mada_Faka
          Mada_Faka 23 września, 2012, 14:03

          ety mnie do szkoly odsylasz zebym sie nauczyl co znaczy socjalizm? ty ktory chcesz bogatym zabierac i rozdawac „po rown”, ty ktory chcesz darmowa opieke zrowia , ty ktory chcesz za darmo ubezpieczenia? 🙂
          ok, ide, powiedz tylko ktora to ma byc szkola 🙂

          Reply this comment
          • klim z chicago
            klim z chicago 23 września, 2012, 14:09

            podstawowka

          • Mada_Faka
            Mada_Faka 23 września, 2012, 14:48

            jest i kakroc do pomocy:-) no to dawaj, co twoja podstawowka mowi o ustroju w ktorym dobra dzielone sa miedzy wszystkich po rowno, panstwo zapewnia opieke , ubezpieczenia etc. co twoja podstawowka ( pewnie korespondencyjna lub dla pracujacych) mowi o takim ustroju 🙂

  9. roman
    roman 22 września, 2012, 22:09

    rysiu, janek i obama ma banana. Ale z was pajace i blazny. Mnie nie interesuje co Romney robi ze swoimi pieniedzmi. Mnie interesuje co on zrobi z moimi pieniedzmi. Jak na razie to Obama i demokraci sa mistrzami swiata w marnotrawieniu pieniedzy co wcale nie pomaga biednym i na pewno im nie pomoze. Pomaga tylko sponsorom Obamy i demokratow. Biedni beda jeszcze wiekszymi biedakami. Socjalizm nigdzie sie nie sprawdzil. To powinni wiedziec nawet tacy idioci jak wy.

    Reply this comment
    • ila
      ila 23 września, 2012, 06:08

      ROMAN zwroc uwage przez pryzman swej skorki od banana na najwieksza wypuszczona pomyłke ostatniego tygodnia. Trzymaj sie drewna jak kazdy flisak.

      Reply this comment
  10. Rysiu
    Rysiu 23 września, 2012, 16:37

    I tak, jak widzicie drodzy panstwo, wyglada „rozmowa” z worem herbacianym – Czarusiem.
    Od 30 lat w tym kraju republikanie wpieraja wszystkim, ze obnizka podatkow dla najbogatszych w jakis magiczny sposob poprawi gospodarke, a nawet pomoze reszcie spoleczenstwa. Ta teoria nigdy sie nie sprawdzila…to nawet dzieci potrafia zrozumiec. Niestety mamy w tym kraju narzedzia, ktorymi posluguja sie republikanie do osiagniecia swoich celow. Nasz niemyslacy Czarus jest tego najlepszym przykladem. Czarus sobie ubzdural w swojej pustej czaszce, ze podniesienie podatkow dla najbogatszych o 3%, czyli do poziomu jaki panowal za kadencji Clintona to ewidetna proba wprowadzenia komunizmu w tym kraju (sic!). No coz, jak sami widzicie zadne fakty nie docieraja do naszego Czarusia, jego mozg przepelniony propaganda republikanska (czytaj herbaciana) osiagnal maksimum pojemnosci i tak pozostanie. Tutaj nalezy wspolczuc wszystkim, ktorzy maja z tym czlowiekiem jakikolwiek kontakt a zwlaszcza rodzinie.

    Reply this comment
    • Mada_Faka
      Mada_Faka 23 września, 2012, 17:30

      rysiu, a kto na tym forum z toba kiedykolwiek rozmawial? ty jesli zadac ci konkretne pytania wykraczajace poza ramy haselek wyborczysz lolujesz wskakujac na nowy watek lub uciekasz z forum na kilka dni.
      a teraz konkretnie bo znow cos „mijasz sie z prawda” zeby nie powiedziec ze ponownie lzesz jak pies: zacytuj mi zebym ja kiedykolwiek na tym forum rozmawial nt obnizki lub podwyzki podatkow. obawiam sie ze skonczy sie podobnie jak z cytwoaniem moch ondosnikow do fox news 🙂
      dziekuje, tyle w temacie 🙂

      Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*