Miss Universe 2012 jest Amerykanką

Po raz pierwszy od 15 lat prestiżowy tytuł Miss Universe zdobyła reprezentantka Stanów Zjednoczonych. 20-letnia Olivia Culpo pokonała w Las Vegas 89 kandydatek z całego świata, w tym Marcelinę Zawadzką reprezentującą Polskę. Konkurs Miss Universe w wielu krajach jest uważany za najbardziej prestiżowy na świecie.

fot. MissUniverse.com/ Zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu, Miss Universe 2012 Olivia Culpo

Tegoroczna gala odbyła się w hotelu Planet Hollywood w Las Vegas. O tytuł najpiękniejszej ubiegało się 89 piękności z różnych zakątków świata. Polskę reprezentowała Miss Polonia 2011, Marcelina Zawadzka. Pochodząca z Malborka 23-latka zakwalifikowała się do „szesnastki” konkursu. To największy sukces reprezentantki Polski od ponad dwudziestu lat.

Ostatecznie konkursowe 10-osobowe jury tytuł Miss Universe 2012 przyznało pochodzącej z Rhode Island 20-letniej Miss USA, Olivii Culpo. To ósma w w 61-letniej historii konkursu Amerynka, której udało sie zdobyć ten prestiżowy tytuł. Ostatni raz korona najpiększniejszej powędrowała w ręce Miss USA w 1997 roku.

Koronę Miss Universe Olivia Culpo odebrała z rąk Leili Lopez z Angoli. Tytuły wicemiss zdobyły Miss Filipin Janine Tugonon oraz Miss Wenezueli Irene Sofia Esser Quintero. W wielu krajach – w szczególności w Ameryce Łacińskiej – konkurs należący do miliardera Donalda Trumpa i sieci NBC – uważany jest za najbardziej prestiżowy na świecie.  Mogą w nim uczestniczyć niezamężne i bezdzietne kandydatki w wieku od 18 do 27 lat.

 

km

Categories: Haj Lajf, Polecamy, Wideo

Comments

 1. klim z chicago
  klim z chicago 20 grudnia, 2012, 17:23

  a na koncu odeszla ze sztucznymi kwiatami.

  Reply this comment
 2. henryk
  henryk 20 grudnia, 2012, 22:18

  Mi sie podoba zdjecie pelne lux lasek i dwoch palantow [od tylu] z zapasowym sprzetem chyba…ha, ha, ha.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*