Mężczyźni nie stronią od skalpela

Jeżeli komuś wydaje się, że problem zmarszczek dotyczy wyłącznie kobiet, grubo się myli. Coraz częściej po zabiegi chirurgii plastycznej sięgają także mężczyźni.

42-letniego przedsiębiorcę Masouda Mojarradiego z Fort Lee, z New Jersey, martwiły nie tylko jego zmarszczki, ale także łysina, z którą zmagał się odkąd miał dwadzieścia lat. Za namową córki w końcu udał się do chirurga plastycznego na przeszczep włosów i wstrzyknięcie botoksu. Twierdzi, że wygląda młodziej i dzięki temu jego dzieci rodzina też czują się lepiej.

W gabinecie chirurga plastycznego Ramtina Kassira w Nowym Jorku przewijają się ciągle 50-cio i 60-ciolatkowie, najpierw by z nieskrywanym zmieszaniem przyglądać się jak ich żony próbują cofnąć skutki upływającego czasu.

Niektórzy idą pod skalpel, gdyż szykują się na ważne w ich życiu wydarzenie. Ale są też tacy, którzy chcą wyglądać na mniej zmęczonych i wciąż być konkurencyjni w dyskryminujących ludzi starszych społeczeństwie.

I choć mężczyźni w porównaniu do kobiet wciąż znajdują się w mniejszości jeśli chodzi o statystyki klienteli chirurgów plastycznych, to dr Kassir twierdzi, że właśnie ich przybywa najszybciej. W 1997 roku, kiedy lekarz otwierał gabinet, mężczyźni stanowili 8 proc. jego pacjentów. Dziś odsetek ten wynosi 18 proc.

Podobnie prezentują się statystyki w skali kraju. W 2009 roku zabiegom chirurgii plastycznej poddawało się 2 proc. mężczyzn. W 2010 roku było to już 9 proc. panów – wynika z danych stowarzyszenia lekarskiego American Society of Plastic Surgeons.

W 2010 roku mężczyźni przeszli łącznie ponad milion zabiegów. Najchętniej korzystają z liposukcji (odsysania tłuczniu), korekcji kształtu nosa (rhinoplasty) oraz liftingu powiek i twarzy. Mniej inwazyjne usługi popularne wśród panów to botoks, wstrzykiwane wypełniacze czy laserowe napinanie skóry. Kassir dodaje jeszcze przeszczepy włosów, bo są „tak ważne, jak cokolwiek innego jest ważne dla kobiet”.

W końcu, równouprawnienie działa w każdą stronę…

as

Categories: Polecamy, Społeczeństwo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*