Kim jest pani Zuckerberg? Co wiemy o żonie założyciela Facebooka

Dzień po wprowadzeniu Facebooka na giełdę w Nowym Jorku przez Marka Zuckerberga i zakończeniu studiów medycznych przez Priscillę Chan, 19 maja para wzięła ślub. Mark i Priscilla są parą od czasów studenckich. Co wiemy o pannie młodej?

fot.Facebook/ Priscilla Chan z ulubionym psem - Bestią

Na Facebooku na swoim profilu 28-letni Zuckerberg zamieścił ślubne zdjęcie, na którym ubrany jest w ciemnoniebieski garnitur, a jego młodsza o rok partnerka – w białą suknię z welonem. Tymczasem na stronie Chan, w rubryce „stan cywilny” znalazła się informacja o zawarciu związku z Zuckerbergiem.

Czytaj także: Twórca Facebooka już nie do wzięcia

Co wiadomo o Priscilli Chan? Że lubi robić zakupy w sieciówkach takich jak Target, a także fotografować psa Bestię, którego para wzięła ze schroniska w marcu ubiegłego roku i natychmiast założyła mu profil na Facebooku.

Priscilla i Mark poznali się ponad dziewięć lat temu na Harvardzie, z tą różnicą, że Chan udało się skończyć studiowaną na uniwersytecie biologię w 2007 roku. Co ciekawe partnerka założyciela Facebooka nigdy nie pracowała dla portalu. Chan zanim zdecydowała się na szkołę medyczną uczyła w szkole podstawowej w San Jose. W 2008 roku zaczęła ponownie studia, które ukończyła na kilka dni przed swoim ślubem. Pani Zuckerberg zamierza zrobić specjalizację z pediatrii.

Ponadto absolwentka medycyny na University of California mówi trzema językami: angielskim, hiszpańskim i językiem kantońskim. Priscilla zainspirowała Marka do nauki w ciągu roku języka mandaryńskiego. Według tego co powiedział Zuckerberg w wywiadzie udzielonym telewizji ABC, efekty nie są rewelacyjne, ale posiadł on znajomość języka na tyle, by móc się porozumieć z babcią swojej żony.

Wygląda rónież na to, że żona najmłodszego miliardera ma na niego spory wpływ i jest źrółem inspiracji. W tym samym wywiadzie założyciek Facebooka przyznał, że podczas rozmowy przy obiedzie Priscilla zasugerowała uruchomienie na serwisie nowej funkcji polegającej na publikowaniu na swoim profilu zgodę na pobranie narządów. Zuckerberg przyznał, że opowieść o tym ile dzieci mogłoby żyć, lub mniej cierpieć, gdyby miały szansę na otrzymanie organów, spowodowało uruchomienie akcji mającej na celu składanie deklaracji.

Prywatny majątek twórcy Facebooka szacuje się na 19 miliardów dolarów.

MB

Zobacz także: Facebook na giełdzie za drogi dla inwestorów

 

 

Categories: Polecamy, Społeczeństwo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*