Gdzie w USA mieszka najwięcej milionerów

Super-bogaci Amerykanie skupiają ostatnio na sobie dużo uwagi. To za sprawą protestujących z grupy „Occupy Wall Street”, którzy domagają się wyższego opodatkowania 1 proc. najlepiej zarabiających. W oparciu o dane Spisu Powszechnego oraz rozliczenia podatkowe powstała lista miast, w których zamieszkuje największa liczba bogaczy.

fot. W Nowym Jorku mieszka największa liczba miltimilionerów

Według danych zebranych przez firmę Wealth-X, w sumie w Stanach Zjednoczonych mieszka 57 860 osób, których majątki szacuje się na więcej niż 30 milionów dolarów (wliczając nieruchomości, dzieła sztuki i oszczędności).

Okazuje się, że Nowy Jork nie bez powodu został wybrany przez „oburzonych” na kolebkę społecznych protestów. To właśnie tutaj mieszka bowiem największa liczba bogaczy; jest ich w sumie 7 719. Jednocześnie 20 proc. mieszkańców Nowego Jorku żyje poniżej poziomu ubóstwa.

Na drugim miejscu znalazło sie ulubione miasto gwiazd – Los Angeles, gdzie mieszka 4 230 multimilionerów. Pierwszą trójkę zamyka Chicago z liczba 2 550, a tuż za Wietrznym Miastem uplasował się Waszyngton (2 300).

Na dziesiątej pozycji rankingu miast najliczniej zamieszkiwanych przez bogaczy znalazło się Seattle, gdzie osiedlił się m.in. miliarder Bill Gates.

To pierwsze tego rodzaju zestawienie przygotowane przez Wealth-X. Firma z siedzibą w Singapurze analizę przygotowała w oparciu o dane uzyskane ze Spisu Powszechnego oraz z amerykańskiego Urzędu Podatkowego.

km

 

Comments

 1. reglasz stefan
  reglasz stefan 23 października, 2011, 11:07

  Bogacze? Jesli sa szczesliwi bo nie ukradli pierwszego miliona, to OK. Jesli ukradli, ich sprawa. Wciaz nie wiadomo jednak : gratulowac, zartowac, ja nie zazdroszcze ale po prostu, najlepiej robic swoje…

  Reply this comment
 2. Charlie_Charlie
  Charlie_Charlie 23 października, 2011, 17:08

  tak, a teraz kolejnym krokiem powinno byc opublikowanie nazwisk i adresow zamieszkania zeby protestujacy mogli isc podpalic ich domy a ich samych zlozyc w ofierze.
  ludzie chca igrzysk, trzeba im je zorganizowac, pierwszy krok juz zostal wykonany…

  Reply this comment
 3. Anonim
  Anonim 7 grudnia, 2018, 02:53

  i w USA mieszka okolo 10 000 000 LUDZI z majatkiem powzej 10 000 000 USD na osobe

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*