Forbes: przedmieścia Waszyngtonu najbogatsze w USA

Cztery hrabstwa obejmujące przedmieścia Waszyngtonu są najbogatszymi obecnie regionami w USA. Dołącza do nich hrabstwo z New Jersey będące sypialnią dla zamożnych rodzin pracujących w  Nowym Jorku  – wynika z listy opublikowanej przez magazyn Forbes.

fot. AP/ Miasteczko Clinton w hrabstwie Hunterdon w New Jersey

Pierwsze miejsce należy do Falls Church City w stanie Wirginia, gdzie średni dochód na rodzinę wynosi 113 313 tys. dolarów. Świetny poziom szkół oraz położenie  (odległość od stolicy wynosi ok. 6 mil) plasują Falls Church City na najwyższej pozycji na liście. Mimo tego, że miasteczko, którego populacja wynosi niewiele ponad 12 tys. nie jest hrabstwem, znalazło się na liście w związku z jego niezależnością administracyjną.

Kolejne pozycje także zdominowały przedmieścia Waszyngtonu. Drugie miejsce należy do hrabstwa Loudoun (ze  średnim dochodem 112 021 tys. dol.), kolejne do  Fairfax  (104 259 tys.dol. i znaczną liczbą zamieszkujących ten rejon urzędników państwowych) i Howard County w stanie Maryland (101 003 tys. dol.).

W pierwszej piątce jest także  hrabstwo Hunterdon położone w północno-zachodniej części stanu New Jersey (średni dochód 102 500 tys. dol.). Położone przy granicy ze stanem Pennsylvania jest zapleczem dla osób pracujących zarówno w Nowym Jorku, jak i Filadelfii.

Zdecydowana większość zamożnych amerykańskich przedmieść skoncentrowana jest na wschodzie kraju. Do najbogatszych na zachodzie należy hrabstwo Los Alamos w  Nowym Meksyku, zamieszkałe głównie przez pracowników pobliskiego ośrodka badań jądrowych.

By zobaczyć pełną listę najbogatszych amerykańskich hrabstw, kliknij TUTAJ

RR

 

Categories: Polecamy, Społeczeństwo

Comments

  1. amerykaija
    amerykaija 9 czerwca, 2011, 15:36

    do poczytania o Waszyngtonie i nie tylko http://amerykaija.blogspot.com/

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*