Ameryka ciszą uczciła pamięć ofiar masakry w Connecticut

Dokładnie w tydzień po strzelaninie, w której śmierć poniosło w sumie 26 osób, w tym 20 dzieci, Amerykanie minutą ciszy uczcili pamięć ofiar tragedii w Sandy Hook Elementary School. O godzinie 9.30 26 razy zabrzmiały dzwony w amerykańskich kościołach. Wiele stanów, od Alaski po Florydę, ogłosiło piątek dniem żałoby w intencji ofiar masakry.

Chwili refleksji i pamięci o 26 ofiarach ubiegłotygodniowej tragedii przewodniczył w Connecticut gubernator tego stanu Dan Malloy. Ogłosił on piątek dniem żałoby w intencji 20 dzieci i sześciu nauczycielek, które przed tygodniem zastrzelił 20-Adam Lanza. Punktualnie o 9.30 czasu lokalnego, w chwili, kiedy 14 grudnia uzbrojony napastnik otworzył ogień do pierwszych ofiar, w kościołach 26 razy zabiły dzwony. Amerykanie przystanęli w ciszy wspominając zamordowanych. Prezydent Obama pamięć ofiar uczcił w Białym Domu.

Piątek dniem żałoby ogłosiło wielu gubernatorów amerykańskich stanów: od Alaski, przez Illinois po Florydę.

Kończący się tydzień był szczególnie trudny dla małego miasteczka w Connecticut. Każdego dnia odbywały się pogrzeby ofiar tragedii. Kolejne pięć ceremonii żałobnych odbędzie się dzisiaj.

Do masakry, która poruszyła cały świat doszło w piątek 14 grudnia. 20-letni Adam Lanza najpierw zastrzelił swą matkę, 52-letnią Nancy Lanzę, a następnie uzbrojony w półautomatyczną strzelbę i dwa pistolety pojechał do pobliskiej szkoły podstawowej gdzie zastrzelił 20 dzieci w wieku 6-7 lat, dyrektorkę, szkolną psycholog oraz cztery nauczycielki, które próbowały osłaniać swych uczniów.

Czytaj więcej na temat tragedii w Newtown

km

Categories: Polecamy, Wydarzenia

Comments

  1. yarema
    yarema 21 grudnia, 2012, 21:40

    Po co media podaja imie i nazwisko tego mordercy czy glupka ?????
    To tylko nakreca ewentualnych copycats.A idiotow nie brakuje.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*