14-latka przeszła operację plastyczną. Miała dość dokuczania w szkole

Nowa twarz na nowy rok szkolny. Tak zaczęła naukę 14-letnia Nadia Ilse, która przeszła operację plastyczną, bo miała dosyć dokuczających jej z powodu wyglądu rówieśników.

fot. NECN TV/ Nadia Iles przed i po operacji plastycznej korygującej zniekształcenia twarzy

Nadia Iles, z Cummings w stanie Georgia, od dziecka słyszała w szkole, że „ma uszy jak u słonia”, co starała się ignorować, ale w domu wybuchała płaczem i udawała, że jest chora, by nie chodzić do szkoły.

Po raz pierwszy poprosiła matkę o operację w wieku 10 lat. Jednak samotnie wychowującą dwójkę dzieci matkę Nadii nie stać było na zabieg dla córki. I tak ledwo radziła sobie z medycznymi rachunkami chorego na porażenie mózgowe 9-letniego syna.

Nadia zwróciła się zatem o pomoc do Little Baby Face Foundation z Nowego Jorku. Fundacja, która finansuje operacje korygujące deformacje twarzy u dzieci pokryła koszty operacji, opiewającej na 40 tys. dolarów. Nadii poprawiono uszy, a przy okazji też podbródek i nos.

Chirurg plastyczny Thomas Romo, który operował dziewczynę w czerwcu, twierdzi, że Nadii „nie wybrano z powodu dokuczania jej w szkole, ale przez wzgląd na zniekształcenia twarzy”. Dodał, że nastolatka zmieściła się w kryteriach fundacji, choć na pierwszy rzut jej deformacje nie wyglądały aż tak poważnie.

Czy igła skalpela wzmocniła u dziewczynki poczucie własnej wartości? Nadia mówi, że czuje się zupełnie inaczej, jest bardziej pewna siebie i widzi w sobie piękną dziewczynę. Zastanawia się też nad karierą modelki.

Matka dziewczyny wspierała ją w jej decyzji i porównała na antenie ABC zabieg plastyczny u tak młodej osoby do zakładania aparatu na zęby. – Jeśli komuś wystają zęby, to nie zwróci się do dentysty o pomoc? – pytała. Rodzina jednak zdaje sobie sprawę, że operacja była ostatnią deską ratunku.

Według  American Society for Aesthetic Plastic Surgery w ubiegłym roku korekcji odstających uszu poddanych zostało w USA ponad 11 tys. dzieci.

Jednak psycholog z Nowego Jorku Vivian Diller zauważa ryzyko związane z operacjami plastycznymi u najmłodszych. Twierdzi, że dzieciom nie daje się szansy, by dojrzały w naturalny sposób. – Gdy ofiara poddaje się operacji, czy nie wysyłamy sygnału, że problem leży po stronie ofiary, a nie kultury napędzającej zjawisko bullyingu?

Zobacz materiał NECN:


as

Categories: Polecamy, Wideo, Wydarzenia

Comments

 1. don fortunato
  don fortunato 31 sierpnia, 2012, 13:29

  Podziwiam matke tych dzieciakow: jedno z znieksztalcona „uroda” a drugie z porazenie mozgowym. To schorzenie sie raczej rozwija w niewlasciwym kierunku bo dzieciak nie dorosleje umyslowo chociaz cialo duze i gotowe do rozrodu, takich samych jak on.
  A matka walczy o lepsze zycie dla dzieciat. Piekny przyklad.

  Reply this comment
 2. Mada_Faka
  Mada_Faka 31 sierpnia, 2012, 16:50

  w koncu redakcja podsunela wam tumany sposob na to aby mfaka wam nie dokuczal. zrobcie sobie lifting mozgow , zaczniecie myslec normalnie i mfaki misja zostanie zakonczona….

  Reply this comment
  • ciekawy
   ciekawy 31 sierpnia, 2012, 18:37

   misjonarzu!!czarusiu z czego bedziesz dziadu zyl jak porzucisz redacje co ci doopsko uratowla przed zebractwem 🙂 ale jak widac tesknisz za dziadowstwem gdyz z niego wyszedles dzieki hameryce i jak wspomnialem redakcji zyjesz jak lord (piwnica i jak to piszesz denaturat poranny tutaj masz)w porownaniu z tym co miales w Polsce dziadu glupi

   Reply this comment
 3. Bruno_Rumuno
  Bruno_Rumuno 31 sierpnia, 2012, 19:11

  Misjonarz (łac. missionarius) – osoba wysłana przez Kościół w celu szerzenia wiary chrześcijańskiej według słów Jezusa Chrystusa „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19).

  Również kapłan, ojciec, brat zakonny należący do zakonu o specjalności misyjnej lub osoba świecka prowadząca działalność misyjną. Może to być też ksiądz diecezjalny, który po przejściu rocznego kursu zostaje głosicielem Ewangelii. Misjonarkami nazywamy siostry zakonne, które często u boku kapłanów posługują miejscowej ludności.

  Aby zostać misjonarzem zakonnym trzeba skończyć 7-12 letnie studia, w zależności od formacji danego zgromadzenia. Misjonarz świecki może rozpocząć swoją działalność zazwyczaj po 1 roku przygotowań w specjalnych ośrodkach misyjnych.

  Obecnie najwięcej polskich misjonarzy pracuje w Afryce (924), Ameryce Południowej i Środkowej (829), Azji (304) [dane: 2011 r.]. Wikipedia

  Gdzie sie udajesz fucku? 🙂 Przeciesz koci lapci sie zaplacze.Dokuczniku jeden 🙂

  Reply this comment
  • kicia
   kicia 31 sierpnia, 2012, 19:35

   Brunku, te twoje „wersety” sa z wyszukiwarki google, leb w leb… :), moglbys chociaz raz napisac cos ze swojej glowy… milego wieczoru 🙂

   Reply this comment
   • Bruno_Rumuno
    Bruno_Rumuno 31 sierpnia, 2012, 20:48

    napisalem koci ze z Wikipedi z glowy to pisze wiersze 🙂 z predkoscia jeden na minute jak mam wene nie myl z welna ktora na twoich kolegach baranach rosnie 🙂

    Reply this comment
   • Mada_Faka
    Mada_Faka 31 sierpnia, 2012, 21:24

    kicia, moze lepiej go nie podpuszczaj… ja sie troche boje ….on..z jego glowy …..

    Reply this comment
 4. Mada_Faka
  Mada_Faka 31 sierpnia, 2012, 21:26

  widze ze ” trening czyni mistrza” 🙂
  kiedys musialem krzyknac ” aport” , dzisiaj jak widac rozumiemy sie bez slow 🙂 🙂 🙂

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*