Sylwester nad Zatoką Meksykańską

Co powiecie na szampana w sylwestrową noc na plaży nad Zatoką Meksykańską? Ja mówię tak, tak i jeszcze raz tak. Zapraszam Was serdecznie na Florydę do miasta Pensacola. Nie jest tu bardzo gorąco, ale zimno też nie jest. Jest idealnie! Nie ma tłumu rozszalałych turystów szturmujących to miejsce w okresie wakacyjnym. Jest względny spokój, plaża należy wyłącznie do Was … i może do jeszcze kilku innych podobnych miłośników sylwestrowej zabawy w przyjemnym, ciepłym klimacie. Muszę też wspomnieć plusy natury ekonomicznej. Ceny w luksusowych hotelach są bardzo przystępne i można w nich trochę zaszaleć.

Pensacola to miasto w północno-zachodniej części stanu Floryda położone nad Zatoką Pensacola( to odnoga Zatoki Meksykańskiej). Mój sympatyczny sąsiad Marek, pracował jakiś czas w tym miejscu i przywiózł stamtąd bardzo dużo muszelek. Przyznaję, że jestem miłośniczką zbierania muszelek więc będąc w Pensacoli musiałam pojechać na tę muszelkową plaże i Wam też serdecznie ją polecam. Nazwę plaży łatwo zapamiętać to po prostu Pensacola Beach. Droga prowadząca na plażę jest atrakcją samą w sobie. Wiedzie, bowiem przez długie mosty łączące miasto z super długą wyspą. Pierwszy most to trzymilowa nowa, piękna konstrukcja, która zaprowadzi Was do Gulf Breeze. Trochę moteli, restauracji i sklepów. Przepraszam, nie mogę nie wspomnieć o miejscach dla wędkarzy, gdzie marzenia o złapaniu taaaaaaakiej ryby naprawdę się spełniają. Jedyne o czym trzeba pamiętać to wykupienie licencji wędkarskiej. Następny most poprowadzi Was wprost w plażowe objęcia i marzenia o najpiękniejszych muszelkach na Pensacola Beach. Tutaj nad brzegiem Zatoki Meksykańskiej, na pięknym białym piasku możecie wypić lampkę sylwestrowego szampana. No, może dwie… Nikt Wam nie będzie ich liczył. To bardzo piękne, malownicze miejsce na końcu, którego znajduje się stary fort wojskowy Fort Pickens. Kawałek historii połączony z pięknem przyrody. Aby tam wjechać trzeba zapłacić 8.00 dolarów za samochód osobowy. Psy nie są mile widziane na tych plażach, więc lepiej zostawcie swojego czworonoga w domu. My zabraliśmy nasze zwierzę ze sobą i super dawaliśmy sobie radę, właśnie do tego momentu. Pobiegliśmy na plażę zostawiając nasze maleństwo w samochodzie i długo słyszeliśmy jak za nami płakał. Mieliśmy ogromne wyrzuty sumienia, ale zakaz to zakaz. Wynagrodziliśmy mu to później długim spacerem. Ale to grudzień, temperatura około 20 stopni Celsjusza. W lecie nigdy byśmy czegoś takiego nie zrobili. Was proszę o to samo.

Jeżeli podróżujecie przyczepą kampingową albo będziecie zwiedzać to miejsce w cieplejszym okresie polecam gorąco pole namiotowe. Cena nie jest wygórowana. 20 dolarów od miejsca kampingowego z bieżącą wodą, prądem, grillem, miejscem na ognisko i widokiem na Zatokę, to naprawdę niewiele. Musicie zarejestrować się w biurze czynnym od 8: 00 rano do 17.00. Mój syn widział tam pancerniki, którym zafascynowany zrobił sporo zdjęć.

Jeżeli znudzi Was to miejsce, w co szczerze wątpię, i będziecie chcieli wracać na bardziej stały ląd, czyli miasta Pensacola to polecam zwiedźcie muzeum lotnictwa National Naval Aviation Museum. Mieści się na 1750 Radford Blvd. To niesamowite miejsce, nie tylko dla chłopaków. Parking i wstęp do muzeum jest bezpłatny. Jeżeli macie ochotę wypróbować symulator lotów musicie za tę przyjemność zapłacić 8.00 dolarów. Myślę jednak, że warto. Mojej całej rodzinie bardzo się podobało. To nowe wyzwanie i ciekawe doświadczenie. Nie każdy może być pilotem, uwierzcie mi, proszę.

Polecam Pensacolę, nie tylko na Sylwestra. Życzę Wam wspaniałej, szampańskiej zabawy gdziekolwiek będziecie go spędzać. Wszędzie może być fajnie, ważne jest tylko żebyśmy dobrze się bawili. Czego sobie i Wam życzę bardzo mocno!

Agnieszka

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Podróże

Comments

 1. krzys
  krzys 25 grudnia, 2010, 17:36

  W Pensacola teraz jest zimno tylko 41F

  Reply this comment
 2. Beata
  Beata 25 grudnia, 2010, 20:24

  Musi byc super fajnie. Zycze wszystkim szampanskiego Sylwestra.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*