Miejsca w Europie, które warto poznać w wydaniu zimowym

Miejsca w Europie, które warto poznać w wydaniu zimowym

Mogłoby się wydawać, że zimą nie warto podróżować – jest szaro, smutno, zimno i ponuro. Tymczasem, ta pora roku oferuje wiele atrakcji i to, za czym tęsknimy podczas upalnego lata. Możemy uprawiać sporty zimowe, zwiedzać, poczuć świąteczny klimat i cieszyć oczy pięknym, śnieżnym krajobrazem. Przedstawiamy dziś te miejsca na mapie Europy, które należy poznać właśnie zimą.

Szwajcaria

Szwajcaria to raj dla fanów zimowych sportów, szczególnie narciarzy. Środkowa część kraju podczas zimy jest oblegana przez tłum turystów. Jedną z ciekawszych miejscowości jest Engelberg, gdzie można liczyć na sporą dawkę białego puchu. Jednak nie tylko osoby, lubiące aktywny wypoczynek powinny tam pojechać. Miejsce docenią również wrażliwi na wspaniałe górskie krajobrazy. Zapewniamy, że Alpy w porze zimowej są o wiele piękniejsze, niż latem.

Norwegia

Norwegia to kraj, który kojarzymy z nieziemskich pejzaży. Jeśli zastanawiacie się, dokąd warto pojechać, polecamy miasteczko Sogndal. To właśnie tam można skusić się na rejsy po fiordzie, nawet kiedy jest bardzo mroźno lub pospacerować górskimi drogami. Koniecznie trzeba też odwiedzić punkt widokowy Stegastein, z którego rozpościera się bajeczny widok. Musimy dodać, że Stegastein uważa się za najpiękniejszą europejską platformę widokową.

Rosja

Co prawda, temperatura zimą w rosyjskim Sankt Petersburgu sięga często –30 stopni Celsjusza, ale mimo to, zdecydowanie polecamy wizytę w tym mieście. Kopuły cerkwi pokryte śniegiem, zamarznięta woda rzeki, gałęzie drzew przygniecione szronem – takie widoki zastaniemy w Sankt Petersburgu zimą. Miasto ma wtedy specyficzną atmosferę. Zimowa aura zdecydowanie mu sprzyja, niektórzy twierdzą, że jest tam wtedy najpiękniej. Znikają chmury, powietrze jest czyste, a okazałe budowle zyskują nowy urok.

Austria

W Austrii jest wiele pięknych miejsc, ale nie każdy wie o istnieniu Zell Am See – miejscowości oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów od Salzburga. Już samo jej położenie – u stóp alpejskiego lodowca – zachwyca. Zell Am See znane jest ze spa i ośrodka narciarskiego. Miasto zapewnia różne formy spędzania wolnego czasu. Można wziąć udział w kuligu, czy raftingu na śniegu. Można tam odpocząć, zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie, a także solidnie zmęczyć się na nartach. Zróżnicowane atrakcje to ogromny atut Zell Am See.

Słowacja

Słowacja znana jest z niezwykłych zimowych krajobrazów. Turystów przyciągają górskie szlaki i możliwość szusowania na nartach. Warto odwiedzić Bachledovą Dolinę, położoną na wysokości ok. 1000m n.p.m. Można tam skorzystać z łatwiejszych i bardziej skomplikowanych tras narciarskich, idealnych dla dzieci i dorosłych. To idealne miejsce na rodzinne aktywne ferie. Jeśli nie macie jeszcze planów na zimowy wypoczynek, koniecznie pomyślcie o Słowacji.

Niemcy

Jeśli chcecie poczuć bożonarodzeniową atmosferę, warto w grudniu udać się do Drezna. W tym mieście można miło spędzić czas i oderwać się od codzienności. Świąteczny klimat, jarmarki, piękne dekoracje, zapach pieczonych kiełbasek, suszonych owoców i cynamonu – tym kusi Drezno. Zimą najstarsza część miasta przepięknie się prezentuje, budynki w otoczeniu śniegu nabierają blasku.

Centerfly.pl

Na zdjęciu: Norwegia fot.monicore/pixabay.com

Categories: Podróże

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*