Falowanie i spadanie. Falowanie i spadanie

The Catskill Mountains (stan Nowy Jork)

Zachęcam Was do wybrania się w tamte okolice. Przyroda powala na kolana. Pięknie jest o każdej porze roku. Ale od niedawna jest jeszcze jeden powód, żeby się tam wybrać. Catskill Mountains to obszar w stanie Nowy Jork na północny zachód od Nowego Jorku i na południowy zachód od Alabamy.

fot. Podróż na linach. Kto by nie chciał spróbować…

Mieszkańcom  Nowego  Jorku i okolic bardzo zazdroszczę, bo od 9 czerwca działa tam Zippline Adventure na Hunter Mountain.  Jest  to najwyższa i najdłuższa w Ameryce Północnej budowla składająca się z mostów i specjalnych konstrukcji, po których można się wspinać i zjeżdżać na linach. Mniejsza tego typu konstukcja jest na Jamajce. (Ale to ju trochę dalej). Trzy odrębne trasy, o różnym stopniu trudności zapewnią rozrywkę całej rodzinie.

Mam nadzieję, że polonia nowojorska, która ma tylko 2 godziny drogi do tego miejsca pojedzie tam, poszaleje na linach a potem podzieli się ze mną i innymi  wrażeniami. Bardzo chciałabym być tam z wami.

Drugim ciekawym wydarzeniem, które może was zachęcić do odwiedzenia tego miejsca w najbliższej przyszłości jest Mountain Bike World Cup Festival (Mistrzostwa świata w jeździe na rowerach górskich). Tegoroczny festiwal  dbędzie się od 26 do 29 sierpnia. W sobotę 28 sierpnia będzie tam koncert Chrisa Barona i Time Bandits zakończony widowiskowym pokazem sztucznych ognii.

Wszystkie te atrakcje są za darmo.Musicie tylko zapłacić za parking 10 dol.Potem oglądacie wyścigi na rowerach na wszystkich trasach.Fajna przygoda ,zwłaszcza dla chłopców dużych i małych.

A wszystko to w zapierającej dech w piersiach okolicy. The Castskill Mountain to ogromny obszar pięknej przyrody, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Mamy tu ogromny wybór tras. W północnej części parku znajdziecie wjazd od Lake State Compgroud, w którym zapiera dech jeden z najbardziej malowniczych widoków na południowe i północne pasma górskie.

Tuż obok rozpościera  się  widok na Artist Rock. Jest tam bardzo łatwo dojść nawet z małymi dziećmi. Pomyślcie sobie, tylko kilometr od najbliższego parkingu dzieli was od najpiękniejszego zdjęcia z wakacji.

fot. Najdłuższa w USA trasa „linowa” w The Catskill Mountains

Niesamowity „obraz”okolicy rozpościera się  też z Red Hill Fire Tower (w parku od strony południowej). Jest to całkowicie odrestaurowana wieża obserwacyjna  udostępniona  za darmo zwiedzającym.

Mój mąż jest zapalonym wędkarzem i dlatego nie mogę nie wspomnieć o legendarnym „stumieniu pstrągów”. Willowemoc Creek w południowej części parku to wędkarska mekka. Każdy szanujący się wędkarz powinien zarzucić tu parę razy, a jego cała rodzina zadowolona bardziej lub mniej temu się przyglądać.  Ale widoki  zrekompensują wam ewentualną nudę. Gwarantuję.

W parku jest duży wybór miejsc noclegowych. Pola namiotowe otwarte są od 1 maja do 31 października. Ceny  na  wszyskich polach kształtują się podobnie, w granicach 40 do 45 dol. od namiotu, a nie od osoby.

Polecam wam Alder Lake piękne, malutkie, spokojne jeziorko. Będziecie tam podziwiać  widok zachodzącego słońca, patrzeć w gwiazdy i wspominać miejsca, które widzieliście w ciągu  dnia i myśleć o tych, które zobaczycie na drugi dzień.

Proszę nie zapomnijcie napisać mi o tych zjazdach na linach. Wybiorę się na pewno. Dziękuję.

http://www.catskillguide.com/nyzipline.html

Agnieszka

 

Categories: Podróże

Comments

 1. hannah
  hannah 31 lipca, 2010, 08:35

  … niesamowite…glowilam sie juz od dluzszego czasu, gdzie by siebie i rodzinke utrapiona naladowac nowym dziwem.. i przepraszam, ze nie dziekuje … ale sie spiesze, by te cuda zobaczyc…:)

  Reply this comment
 2. kicia
  kicia 31 lipca, 2010, 10:07

  dla mnie za daleko….

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*