Egzotyka zamknięta w owocach

Egzotyka zamknięta w owocach

Przyroda potrafi zaskoczyć. Proponuje nam czasem bardzo dziwne dary, których możemy skosztować. Dziś zapraszamy w podróż dookoła świata śladami owocowych cudów. Wszyscy znamy jabłka, śliwki, gruszki, pomarańcze, czy winogrona, ale my nie o nich…

Słyszeliście na przykład o miechunce, albo rambutanie? Oto kilka dziwacznych i ciekawych owoców. Może są smaczne, a może po pierwszym kęsie wyrzucilibyście je do kosza – trudno stwierdzić. Jedno jest pewne – warto ich spróbować!

Ręka Buddy

Ręka Buddy – taka nazwa w ogóle nie kojarzy się z czymś owocowym, a jednak to znany w Azji owoc. Czasem mówi się też na niego cytron. Wykorzystuje się go często do produkcji likierów oraz marmolady. Ma bezpestkowy miąższ i grubą skórę.

Afrykański ogórek

Afrykański ogórek, inaczej – rogaty afrykański melon, to owoc przypominający wyglądem rogatego dinozaura. Wnętrze tego owocu można określić jako galaretowaty, słodki ogórek.

Monstera Deliciosa

Monstera Deliciosa to owoc z deszczowych lasów Ameryki Południowej. Znany jest jako żywność, ale też jako roślina doniczkowa. W czasie dojrzewania wydziela bardzo intensywny zapach. Smakuje podobnie jak słodki ananas.

Czarne Sapote

Czarne Sapote nazywa się także owocem czekoladowego budyniu. To sporej wielkości jagoda, podobna do zielonego pomidora. Jej ciemnobrązowy miąższ ma słodki, orzechowy posmak. Owoc możecie wymieszać z winem, cynamonem, albo serwować z bitą śmietaną lub cukrem.

Durian

Durian to przedziwny owoc. Ma nietypowy wygląd, a po rozkrojeniu wydziela bardzo przykry zapach, przypominający zepsute mięso. Mimo to, ma sporo wielbicieli. Miąższ owocu ma intensywny smak, nieco migdałowy. Durian jest przysmakiem m.in. w Tajlandii i Malezji, ale uprawia się go także w Ameryce Północnej i Środkowej oraz w Australii. Rośnie na ogromnych, niemal 50-metrowych drzewach. Ze względu na aromat, to jednak owoc dla odważnych.

Miechunka

Miechunka to owoc zamknięty w liściach. Zaliczany jest do tej samej rodziny, z której pochodzą pomidory. Ma delikatny kwaskowaty smak. Może być dodatkiem do sałatki lub sosu do makaronu.

Cukrowe jabłko

Cukrowe jabłko to owoc o wielu nazwach. Rośnie w Ameryce i w smaku przypomina mieszankę banana z ananasem. Wspominał o nim Mark Twain i określił go jako najsmaczniejszy owoc znany człowiekowi. Czy tak rzeczywiście jest? Trzeba spróbować.

Drzewne jabłko

Drzewne jabłko to owoc o twardej, podobnej do drzewa skorupie, którą najlepiej rozbija się młotkiem. Wyglądem nie zachęca do spożycia, ale podobno wyśmienicie smakuje – jak dżem z tamaryndowca i rodzynki. Owoc można zmieszać z różnymi sokami i tworzyć smaczne napoje.

Owoc wężowy

Owoc wężowy otoczony jest niejadalną, twardą skórą, którą pokrywają łuski, przypominające kolczastego kaktusa lub węża. Nie wygląda ciekawie, ale pod skórą znajdziemy soczysty, słodki owoc o lekkim posmaku ananasa.

Smacznego!

centerfly_LOGO

fot.Wikipedia

Categories: Podróże
Tags: owoce, podróże

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*