Aquaparki – nie tylko Wisconsin Dells

fot.mrkt/pixabay.com

fot.mrkt/pixabay.com

Woda, słońce i dobra zabawa – czy istnieje lepszy pomysł na wakacyjny weekendowy wypad? Aquaparki to propozycja dla każdego, kto lubi wodę i szczyptę adrenaliny. Oto lista najlepszych parków wodnych świata.

Turcja, Kusadasi – Adaland
To park wodny znajdujący się tak naprawdę na terenie Azji, jednak często zaliczany jest do największych tego typu atrakcji w Europie. Każdego dnia bawi się tutaj kilka tysięcy osób i na odwiedzających czeka wspaniała pogoda oraz mnóstwo atrakcji. Jest to park, który wyróżnia się wyjątkową lokalizacją – na zboczu wzgórza z widokiem na zatokę oraz Morze Egejskie i na ekskluzywny hotel Tusam. W jego centrum znajduje się duży basen rekreacyjny, do którego prowadzą zjeżdżalnie. Każda rura zjeżdżalni ma inny kolor i kształt, różnią się one prędkością oraz długością jazdy. Ci, którzy szukają adrenaliny, powinni wypróbować Black Hole – w tej zjeżdżalni panuje całkowita ciemność. Na uwagę zasługuje Yellow Python, który pokonuje się pontonami, Kamikaze o długości 52 metrów oraz Red Phantom, w której można rozpędzić się do prędkości 60 kilometrów na godzinę. Na zjeżdżalni White Tiger można bawić się wspólnie, ponieważ razem mogą zjeżdżać na niej aż 3 osoby – tory są lekko oddzielone od siebie, ale podczas zjazdu można trzymać się za ręce. Dla dorosłych, oprócz głównego basenu, przygotowano także jacuzzi i piaszczyste plaże, na których można opalać się, pograć w siatkówkę lub piłkę plażową. Dodatkowo na terenie parku można korzystać z basenu ze sztucznymi falami, z leniwej rzeki, która prowadzi przez malownicze zakątki, trampolin oraz toru do raftingu z falującym kanałem wodnym.

Edmonton, Kanada – World Waterpark
Ogromny, kryty park wodny znajdujący się w równie monumentalnym centrum handlowym West Edmonton Mall – podobno największym na świecie. Na uwagę zasługują różnorodne zjeżdżalnie dla dorosłych i dla dzieci, między innymi Sky Screamer, która jest najszybsza, a także Twister, która jest najwyższa. Dostępne są także takie atrakcje wodne jak basen ze sztucznymi falami, skoki na bungee, strefa Dolphin Kiddie dla najmłodszych dzieci oraz The Little Caribbean dla tych nieco starszych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj – Wild Wadi
Malowniczo położony wokół arabskiej oazy park wodny, który gwarantuje dobrą zabawę i wyśmienitą pogodę przez cały czas. Jego główną atrakcją jest zjeżdżalnia Master Blaster, w której siła wody unosi zjeżdżających do góry, a także zjeżdżalnia Jumeiraj Sceirah, która oferuje zjazd z prędkością nawet 80 kilometrów na godzinę.

Japonia, Miyazaki – Seagaia Ocean Dome, Phoenix Seagaia Resort
Wyjątkowy park wodny znajdujący się w miejscowości Miyazaki w Japonii. Jest największym krytym tego rodzaju obiektem na świecie, który ma własną piaszczystą plażę, temperaturę podobną jak w krajach tropikalnych oraz wiele atrakcji dla starszych i młodszych, w tym zapewniające emocje zjeżdżalnie.

Wisconsin Dells, USA – Noah’s Ark Water Park
Noah’s Ark Water Park to park wodny znajdujący się w Stanach Zjednoczonych, jeden z największych na świecie i największy w USA. Oferuje on mnóstwo atrakcji dla całej rodziny, między innymi 45 zjeżdżalni wodnych, w tym najdłuższa na świecie Black Anaconda, Black Thunder z efektami specjalnymi, tuba Point of No Return, a także zjeżdżalnia The Plunge, na której zjeżdża się głową do przodu. Dostępne są również liczne atrakcje dla najmłodszych, leniwe rzeki; można też wziąć udział w pokazie 4D w wodnym kinie.

Słowacja, Ráztocká – Tatralandia
Jeden z najbardziej pomysłowych i największych parków wodnych znajdujący się na Słowacji. Na gości czeka tutaj 6 basenów termalnych, z czego trzy z ogrzewaną wodą, a także mnóstwo zjeżdżalni i sezonowych atrakcji tematycznych.
Każdy obiekt w Tatralandii zapewnia niezwykłą rozrywkę. Volcano to rura doskonała dla początkujących, ale podnosząca adrenalinę, Niagara to trzytorowa zjeżdżalnia z bobslejami, Twister to zakręcona zjeżdżalnia, a w Black Hole zjeżdża się w ciemnościach. Strefa Adrenalinowa posiada ściankę wspinaczkową, można także zagrać w paintball. Czekają też Wyspa Piratów z Karaibów, Tropical Paradise, który przypomina tropikalną, rajską plażę, dzieci mogą bawić się również w przeznaczonych dla nich FunParku. Dostępne są sauny, bicze wodne, bąbelkowe masaże stóp, ziołowa aromaterapia, a to wszystko w malowniczej scenerii Tatr Zachodnich. Atrakcje często się zmieniają, dlatego zawsze warto odwiedzić stronę internetową parku i sprawdzić, co oferuje.

Polska, Kraków – Park Wodny

Jest to największy kryty aquapark w Polsce, w którym czeka mnóstwo atrakcji. W ogromnej hali basenowej znajdują się baseny rekreacyjne, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie wewnętrzne, w tym Salamandra oraz misa Tornado, basen z falą, a także aneks z saunami.

Categories: Podróże

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*