5 najciekawszych miejsc USA

5 najciekawszych miejsc USA

Jakie ciekawe miejsca możemy odwiedzić wybierając sie w podróż po Stanach Zjednoczonych? Jeśli dobrze zaplanujesz zwiedzanie Ameryki, może być to najwspanialsza podróż Twojego życia.

Oczywiście pod warunkiem, że odwiedzisz uważane za najpopularniejsze i najpiękniejsze miejsca w USA. W poniższym artykule chciałbym przybliżyć Państwu pięć najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc Stanów Zjednoczonych.

Las Vegas, Nevada
Witajcie w jednym z najsłynniejszych miast świata – Las Vegas. To zbudowane pośrodku pustyni miasto przez okrągły rok przyciąga niezliczone rzesze turystów. Najprawdopodobniej o Vegas słyszeliście już wszystko: o luksusowych kasynach, największych na świecie hotelach, wykwintnych restauracjach i występach gwiazd estrady. Jeśli dotychczas nie odwiedziliście Las Vegas, te wszystkie atrakcje pozostaną dla was tylko niewiele znaczącymi sloganami. Las Vegas to wbrew pozorom nie tylko oaza wyśmienitej zabawy oraz stolica światowego hazardu. Miasto ma również wysoko ustaloną pozycję miasta przyjaznego rodzinie, oferując wiele atrakcji również dla najmłodszych turystów. Vegas przyciąga najbardziej znanych i sławnych artystów z całego świata. Począwszy od rockowego zespołu U2, poprzez Celine Dion, aż po najsłynniejszy na świecie cyrk Cirque de Soleil.

Wielki Kanion Kolorado, Arizona
Wielki Kanion Kolorado jest najbardziej znaną atrakcją przyrodniczą w USA i prawdopodobnie na świecie. Wyrzeźbiony przez tysiące lat przez płynącą wolno rzekę zachwyca turystów z całego świata. Długi na 446 km, szeroki na 29 km i głęboki na ponad 1800 m stanowi nie lada wyzwanie dla turystów i poszukiwaczy przygód. Najbardziej popularne wśród wycieczek są spływy na specjalnych tratwach i pontonach rzeką Kolorado. Turyści mają również do dyspozycji kilkanaście pieszych tras wycieczkowych o różnych stopniach trudności. Można wybrać się na dwudniową podróż w głąb kanionu i przenocować w domkach znajdujących się na jego dnie. Grand Canyon National Park był jednym z pierwszych parków narodowych w Stanach Zjednoczonych.

Times Square, Nowy Jork
Mieszkać w Stanach Zjednoczonych i nie zobaczyć Nowego Jorku, to tak, jak być w Egipcie i nie zobaczyć piramid. Times Square to najbardziej tętniący życiem plac w Nowym Jorku. Plac znajduje się na skrzyżowaniu dwóch ulic: Broadway i Siódmej alei. Znany jest z licznych teatrów, luksusowych restauracji, wykwintnych sklepów (Fifth Avenue) i legendarnych klubów nocnych. Times Square to tętniące życiem serce miasta, które nigdy nie śpi. Wśród tłumów turystów nierzadko można spotkać gwiazdy kina, telewizji i rozrywki.

Park Narodowy Yellowstone, Wyoming
Park Narodowy Yellowstone to kraina słynąca z niewyobrażalnych cudów natury. Setki wystrzeliwujących w niebo gejzerów, wulkany błotne, gorące źródła, wodospady, góry, niedostępne wąwozy i krystalicznie czyste jeziora. Gęste dzikie lasy i rozległe prerie to siedziba niedźwiedzi grizzly, amerykańskiego orła bielika, kojotów, bizonów oraz setek różnych gatunków zwierząt i ptaków. Yellowstone jest najstarszym parkiem narodowym na świecie. Miejsce to zachwyca o każdej porze roku bogatą paletą barw, niesamowitymi kształtami skał oraz nieprzeciętnymi zjawiskami termalnymi. Najpopularniejszą formą zwiedzania parku jest przejazd tzw. “Grand Loop Road”, drogą w kształcie ósemki, wybudowaną specjalnie obok największych atrakcji parku. Jednak, aby zobaczyć wszystkie atrakcje Yellowstone należy pozostać tam co najmniej przez tydzień.

San Francisco, Kalifornia
San Francisco to miasto, które trzeba poczuć i zrozumieć. To niesamowita, żyjąca swym własnym rytmem metropolia, w której można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Przepięknie położone nad Oceanem Spokojnym na 48 wzgórzach miasto przyciąga co roku miliony turystów. San Francisco to drugie po Nowym Jorku najbardziej popularne wśród turystów miasto w USA. Najbardziej rozpoznawane ikony San Francisco to: most Golden Gate (Złote Wrota), wyspa (zabytkowe więzienie) Alcatraz oraz słynne tramwaje poruszające się w górę i w dół malowniczych ulic miasta. San Francisco słynie również z ciekawego zjawiska atmosferycznego, mianowicie gęstej mgły zwanej “Fog of San Francisco”, nadchodzącej niespodziewanie znad oceanu.

Paweł Paluch

fot.tookapic/pixabay.com

Categories: Podróże
Tags: podróże, USA

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*