10 najbardziej niezwykłych basenów świata

Blue Lagoon Geothermal Spa na Islandii fot.Zairon/Wikipedia

Blue Lagoon Geothermal Spa na Islandii fot.Zairon/Wikipedia

Basen to pozornie żadna atrakcja, dostępny prawie wszędzie i praktycznie dla każdego. Jednak istnieją na świecie baseny, które zaskakują swą konstrukcją, lokalizacją i formą. Oto 10 – naszym zdaniem – najciekawszych obiektów, które sprawią, że w każdą podróż weźmiesz ze sobą strój kąpielowy lub kąpielówki.

1. Belgia – Nemo 33

Nemo 33 to basen w Brukseli, który ma ponad 30 metrów głębokości i tym samym zajmuje pierwsze miejsce na liście najgłębszych basenów świata. Zbiornik wypełnia woda o temperaturze ok. 30 stopni Celsjusza. Atrakcją są symulacje podwodnych jaskiń. Jeśli jesteś miłośnikiem nurkowania na sporych głębokościach, koniecznie odwiedzić Nemo 33 i poczuj się jak prawdziwy odkrywca podwodnego świata.

2. Islandia – Blue Lagoon Geothermal Spa

Niebieska Laguna to niekwestionowana ciekawostka turystyczna Islandii. Położona jest na półwyspie Reykjanes – regionie aktywnych wulkanów, które sprawiają, że woda w lagunie ma ok. 40 stopni Celsjusza, a ponadto posiada właściwości lecznicze. Odwiedzając to miejscE możesz skorzystać z kąpieli, sauny lub np. zafundować sobie maseczkę z błota.

3. Turcja – Hotel Villa Mahal

W Turcji, w zatoce Kalkan, która znana jest ze wspaniałej linii brzegowej, plaż i historycznych zakątków mieści się Hotel Villa Mahal. Obiekt ten kilka lat temu wybrano najromantyczniejszym hotelem Europy, więc tym bardziej zasługuje na uwagę. Villa Mahal posiada niezwykły, „nieskończony” basen. Pływając w nim poczujesz, jakby Morze Śródziemne miało nie jedną, a dwie tafle wody. Miejsce jest imponujące. Jeśli planujesz urlop w Turcji, koniecznie o nim pamiętaj.

4. Chiny – Hotel Holiday Inn Shanghai Pudong Kangqiao

Bardzo oryginalny basen jest wizytówką hotelu Holiday Inn Shanghai Pudong Kangqiao w Szanghaju. Posiada szklane dno i „zwisa” z 23 piętra. Widok robi olbrzymie wrażenie. Co prawda pływanie w takim basen jest atrakcją dla amatorów adrenaliny, ale możliwość obserwowania miasta z takiej wysokości rekompensuje stres związany z wejściem do wody.

5. Indonezja – Ubud Hanging Gardens

Ubud Hanging Gardens to bardzo elegancki kurort na Bali. Jego największą atrakcją są prywatne baseny, z których można podziwiać rzekę Ayung oraz dżunglę. Hotelowe pokoje rozmieszczone są na różnych wysokościach, a baseny – przylegające do nich – przywodzą na myśl piętrowe tarasy. Trzeba podkreślić, że idealnie wkomponowały się w krajobraz. Luksusowe warunki w hotelu – wspaniałe pokoje i spa, a do tego baseny gwarantujące rajskie pejzaże – to miejsce to marzenie urlopowicza.

6. Tajlandia – Hotel The Library

Hotel The Library w Tajlandii na wyspie Ko Samui to wymarzone miejsce dla tych, którzy nie wyobrażają sobie odpoczynku bez książki. Hotel dysponuje potężną biblioteką. Można więc połączyć przyjemność kąpieli wodnych i słonecznych z ciekawą lekturą. Basen mieści się naprzeciwko biblioteki. To bardzo charakterystyczne miejsce, jego dno pokryte jest pomarańczowymi, czerwonymi oraz żółtymi kafelkami, które sprawiają, że woda wydaje się kolorowa.

7. USA – Hotel Golden Nugget
W Las Vegas znajduje się hotel sieci Golden Nugget, którego budowa pochłonęła 30 milionów dolarów. Jedną z atrakcji jest akwarium, w którym pływają rekiny. Można skorzystać z wodnej zjeżdżalni i przemknąć obok tych groźnych zwierząt, od basenu dla gości rekiny dzieli jedynie szyba. Osoby szczególnie zainteresowane rekinami mogą też wybrać się na wycieczkę z biologami zatrudnionymi przez hotel. Las Vegas to miejsce licznych rozrywek, jeśli zamierzasz je odwiedzić, miej na uwadze ten nietypowy basen.

8. USA – Wave House

Basen Wave House zlokalizowany na promenadzie Mission Beach w San Diego za sprawą barów z hawajskim klimatem i cudownej roślinności stał się popularną atrakcją. Poczujesz się tam jak na najlepszej plaży świata. Co więcej, to miejsce posiadające urządzenie do tworzenia sztucznych fal. Maszyna pompuje niemal 400 tys. litrów wody na minutę i generuje falę, która zadziwia nawet doświadczonych surferów.

9. USA – Joule Hotel

Kolejnym basenem w USA, o którym musimy wspomnieć, jest ten znajdujący się w Dallas, na terenie urzekającego wystrojem hotelu Joule. Obiekt posiada centrum fitness oraz spa, ale znacznie ciekawszą atrakcją jest basen, który wystaje poza krawędź budynku niemal 2,5 metra. Zewnętrzne ściany zastąpiono oknem wykonanym z pleksiglasu, dlatego pływając w basenie mamy widok na znajdującą się pod nami ulicę.

10. Singapur – Marina Bay Sands

Nie może w naszym zestawieniu najciekawszych basenów świata zabraknąć miejsca dla położonego na dachu Marina Bay Sands w Singapurze. Basen mieści się na 57 piętrze bardzo luksusowego hotelu. Jego krawędzie ukryte są pod lustrem wody, dlatego wydaje się, jakby był wtopiony w horyzont. Basen ma ok. 150 metrów długości, co sprawia, że jest największym tego rodzaju basenem znajdującym się na tak dużej wysokości. Mogą z niego skorzystać ci, którzy wynajęli pokój w którymś z budynków należących do kompleksu. Miejsce jest niezwykłe, a kąpiel w takim basenie to ogromna frajda.

centerfly_LOGO

 

 

Categories: Podróże
Tags: baseny, podróże

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*