10 miejsc na wakacje w 2016 roku

10 miejsc na wakacje w 2016 roku

Najwyższy czas pomyśleć już o wakacyjnych wojażach. Zwłaszcza, że na rynku usług turystycznych w mijającym roku zmieniło się bardzo wiele. Ale nie znaczy to, że nie będzie czego zwiedzać. Szukasz inspiracji na 2016 rok? Przejrzyj nasz przewodnik po najpopularniejszych kierunkach wakacyjnych podróży.

Norwegia

Norwegia imponuje nie od dziś. Piękna architektura, wspaniałe zabytki, ale przede wszystkim przyroda i malownicze krajobrazy – tak widzimy ten kraj. Coraz częściej ciekawi nas też norweska kultura i kuchnia. Obecnie na rynku dostępne są bardzo tanie loty z Polski do Oslo, więc tym bardziej warto skusić się, żeby poznać to skandynawskie państwo przy okazji wakacyjnych odwiedzin w Polsce.

Grecja

Popularność Grecji rośnie. Być może dzieje się tak dlatego, że turyści nie są już tak zainteresowani Tunezją, czy Egiptem. Grecja kusi zabytkami, wspaniałą pogodą i atmosferą. Oferuje różne możliwości spędzania czasu. Można zwiedzać znane miasta, odkrywać dzikie plaże, czy klimatyczne wioski rybackie. Grecję docenią fani historii i sztuki, a także turyści nastawieni na leniwy wypoczynek. Własny mały raj znajdą tu także miłośnicy cudownej kuchni i wina. Słowem − urlop w Grecji zawsze się udaje.


Belgia

Belgia – kojarzona od lat z wystawami kwiatów i pysznymi słodyczami – nadal nie jest zbyt popularnym kierunkiem podróży, ale wydaje się, że powoli będziemy się do niej przekonywać. Poza siedzibami różnych instytucji Unii Europejskiej, kraj przyciąga przyrodą i uroczymi, zabytkowymi miasteczkami z gotyckimi, czy barokowymi budowlami. Jest tam sporo do zobaczenia. Podróży do tak ciekawego kraju na pewno nikt nie będzie żałował. A jak już tam zawitacie, nie zapomnijcie skosztować najpyszniejszej czekolady na świecie.


Japonia

Odlatujemy nieco dalej, szukając egzotyki orientu. Japonia to harmonijna mieszanka nowoczesności i tradycji. Kraj ma turystom wiele do zaproponowania – niezwykłą kulturę i bogatą historię. Odnajdą się w nim ci, których interesują niesamowite świątynie, ale też ci, którzy od zabytków znacznie wyżej cenią innowacyjne technologie. Minusem jest spora odległość – koszty podróży do Kraju Kwitnącej Wiśni to spory wydatek.


Malta

Malta zyskuje coraz większą sympatię, to kierunek wybierany przede wszystkim przez ludzi z młodszego pokolenia. Miejsce idealne dla miłośników sportów wodnych. Od lat organizowane są na wyspie obozy językowe dla studentów. Miasta pamiętające dawne czasy, jaskinie, plaże, nieziemskie widoki – to wszystko i wiele więcej czeka na Malcie. Gorąco namawiamy – warto wziąć Maltę pod uwagę planując tegoroczne wakacje.


Węgry

Spa, gorące źródła, zjawiskowe zamki, zwiedzanie zabytków, albo może podróż szlakiem wina? Oferta turystyczna Węgier jest bogata. Ceny w tym kraju są dość niskie, dlatego prognozy mówią, że w 2016 roku będziemy chętniej go odwiedzać. Atrakcje państwa nad Dunajem są zachwycające. Dodatkowy plus – z południa Polski to zaledwie kilka godzin jazdy samochodem. Warto zwiedzić Węgry przy okazji wakacji w ojczyźnie. No i ta kuchnia… Choćby dla niej warto tam pojechać.


Czechy

Podobnie jak w przypadku Węgier, ceny w Czechach są przystępne. Na szczególną uwagę zasługują tam uzdrowiska i średniowieczne zamki. Oczywiście królową turystycznych atrakcji jest Praga. Warto pamiętać, że mieszkańcy kraju uważani są za ludzi mających poczucie humoru i dystans do samych siebie.


Dania

Turystów zainteresowanych krajem kojarzonym z baśniami Andersena i klockami Lego przybywa. Zaletą Danii jest wybrzeże z pięknymi plażami i białym piaskiem. Dania to różnorodny kraj, składa się z kilku zupełnie odmiennych regionów, dzięki którym jest tak barwny.

Filipiny

Na koniec coś dla tych, którzy wolą nieco dalsze podróże. Filipiny uważa się za alternatywny kierunek dla popularnej już wśród turystów Tajlandii. Plusem są niskie ceny, które wynikają z faktu, że kraju nie zalewa jeszcze masowa turystyka. Filipiny to wspaniałe plaże, rafy, lasy tropikalne, ciekawa przyroda oraz zabytki. Taka egzotyczna podróż to na pewno jeden z ciekawszych pomysłów na tegoroczne wakacje.

centerfly_LOGO

Na zdjęciu: wakacje na Malcie fot.pixabay.com

Categories: Podróże

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*