Spełniać marzenia

Spełniać marzenia

fot.arch. PNA/ZNP

Artykuł sponsorowany

W ubiegłym tygodniu zadzwonił do biura Związku Narodowego Polskiego pan George N. z Pensylwanii pytając o ubezpieczenie na życie dla swego 20-letniego wnuka Mathew.

Jesienią Mathew N. będzie studentem swojej wymarzonej inżynierii morskiej na University of Florida, o ile będzie w stanie zapłacić czesne. Problem w tym, że rodzice Mathew nie mogą mu pomóc finansowo, od lat są rozwiedzeni, oboje założyli nowe rodziny i nie są w stanie wyłożyć prawie 30 tys. dolarów rocznie. Żadne z nich nie zgodziło się również, by synowi podżyrować pożyczkę na studia. Oboje sugerowali, że powinien zostać w domu i wybrać inne, tańsze studia na lokalnej uczelni.

Mathew nie dawał jednak za wygraną, wybrał się do dziadka i przedstawił mu swój życiowy plan, prosząc o pomoc.

– Przemyślałem wszystko bardzo rozważnie – opowiada George N. Chłopak jest zdolny, pracowity, dobrze się uczy, nie było z nim nigdy większych problemów. Zdecydowałem, że podpiszę dokumenty na pożyczkę w banku. Niech jedzie na Florydę i studiuje. Sprawdziłem, to jest dobry kierunek, rośnie zapotrzebowanie na fachowców w tej dziedzinie, a jeśli zrobi dyplom magistra, będzie od razu zarabiał bardzo dobre pieniądze. Cieszę się również, że już nawet zaczął szukać jakiejś pracy na weekendy. Zawsze powtarzam, że marzenia same się nie spełniają, trzeba je spełniać! Ufam wnukowi, ale w życiu nigdy nic nie wiadomo. Ciągle i wszędzie słyszymy jakieś straszne historie, więc zadzwoniłem do ZNP, żeby wykupić Mathew ubezpieczenie na życie. Pożyczka jest na 100 tys. dol. to i ubezpieczenie wziąłem na taką samą kwotę.

George N. postanowił wykupić swemu wnukowi ubezpieczenie terminowe, 20-letnie na 100 tys. dol. Miesięczna składka w przypadku tego ubezpieczenia wynosi zaledwie 11,16 dol. Dziadek Mathew zdecydował się na automatyczne, coroczne wpłaty 124 dol. z jego konta bankowego.

20-letni terminowy plan był dla George’a N. najbezpieczniejszą i najtańszą opcją ubezpieczenia na życie wnuka. Przez 20 lat Mathew N. będzie mógł skończyć studia, rozpocząć karierę zawodową i spokojnie spłacić pożyczkę. Będzie mógł również zamienić plan terminowy na stały. W przypadku zamiany na taką samą lub niższą kwotę ubezpieczenia nie są wymagane badania lekarskie.

Skontaktuj się z biurem Związku Narodowego Polskiego i wybierz najlepszy dla ciebie i twojej rodziny plan ubezpieczenia na życie.

1(800) 621-3723 wew. 330 lub 344

Categories: PNA, PNA ubezpieczenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*