O zniesieniu wiz na spotkaniu KPA z kongresmanem Michaelem Quigley’em

O zniesieniu wiz na spotkaniu KPA z kongresmanem Michaelem Quigley’em

Przedstawiciele Kongresu Polonii Amerykańskiej złożyli wizytę w chicagowskim biurze kongresmana Mike’a Quigley’a. Podczas spotkania 11 maja dyskutowano na tematy ważne dla Polaków w USA i w Polsce, m.in. rozmawiano o zniesieniu wiz.

W spotkaniu brali udział: Frank Spula, krajowy prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej i Związku Narodowego Polskiego, prof. Marek Rudnicki, prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago i Mirosław Niedziński, prezes wydziału KPA na stan Illinois. Spotkanie odbyło się w chicagowskim biurze kongresmana przy 3223 N Sheffield Avenue.

Przypomnijmy, że kongresman Michael Quigley reprezentuje 5. okręg, w którym licznie zamieszkuje polska społeczność. Okręg obejmuje część w północnego i północno-zachodniego Chicago i pobliskich przedmieść.

Jak informuje nas sekretarz korespondencyjny wydziału stanowego KPA Wojciech Niedziński, było to kolejne z serii spotkań przedwyborczych zaplanowanych przez organizację i jej liderów. Wcześniej spotkali się oni z kongresmenami Peterem Roskamem i Jan Schakowsky. ,,Podczas tych spotkań omawiane są tematy ważne dla Polonii, jak ustawa HR 477 oraz negatywny wizerunek Polski i Polonii w mediach amerykańskich, a także zniesienie wiz dla Polaków ” – pisze w komunkacie prasowym W. Niedziński.

Ta ostatnia kwestia dominowała podczas spotkania z kongr. Quigleyem, który opracował nowy projekt ustawodawczy dotyczący Visa Waiver Program. Jest on jednym z głównych sponsorów tej inicjatywy.

“Gdy szczegóły ustawy zostaną dopracowane, Polonia musi się zaangażować w kampanię pisania listów i telefonowania do kongresmenów w Illinois w celu zniesienia wiz. Planujemy następne spotkanie z kongresmanem Quigley w ciągu następnych 6-8 tygodni” – poinformował nas korespondent KPA.

(ao)

Na zdjęciu: Od lewej: prof. Marek Rudnicki, prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago, kongresman Mike Quigley, Frank Spula, krajowy prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej i Związku Narodowego Polskiego i Mirosław Niedziński, prezes wydziału KPA na stan Illinois

zdj. Rep. Mike Quigley Office

Categories: PNA, Polonia

Comments

 1. Yaroon
  Yaroon 23 czerwca, 2018, 16:47

  A jebać yankesów. Gdyby polscy politycy chcieli, to by dawno wizy byłyby zniesione. Wystarczyłoby pogrozić, że wypieprzą amerykańskie wojska z Polski i wystąpią z NATO….a w zębach by przynieśli zniesienie wiz. Zresztą, kto do tej Ameryki teraz by wyjechał. To żadna atrakcja w roku 2018. Może w latach: 60-80 ale nie teraz. Paszli won !

  Reply this comment
 2. Yaroon
  Yaroon 23 czerwca, 2018, 16:49

  A jebać yankesów. Gdyby polscy politycy chcieli, to by dawno wizy byłyby zniesione. Wystarczyłoby pogrozić, że wypieprzą amerykańskie wojska z Polski i wystąpią z NATO….a w zębach by przynieśli zniesienie wiz. Zresztą, kto do tej Ameryki teraz by wyjechał. To żadna atrakcja w roku 2018. Może w latach: 60-80 ale nie teraz. Paszli won ! PS. Tylko bez pierdolenia, że Rosja na nas napadnie!

  Reply this comment
  • woda
   woda 9 lipca, 2018, 10:03

   brednie piszesz .pewnie po pijaku, Polska i polacy Ameryce tyle potrzebni ,co dziura w moscie

   Reply this comment
 3. Yaroon
  Yaroon 24 czerwca, 2018, 01:02

  Krawaty macie panowie w fatalnych kolorach, jakaś murzyńsko-hinduska pstrokacizna. Podpowiadam…teraz w modzie granatowo-bordowe.

  Reply this comment
  • lidia
   lidia 10 lipca, 2018, 14:05

   Amerykanie nawet nie wiedza i nie chca znac Polski i falszywch polaczkow zlodzieji , na co mozesz jebac Amerykanow ,Ty polski cwaniaku ??????????????????

   Reply this comment
 4. dosmucacz
  dosmucacz 24 czerwca, 2018, 16:27

  Czy działacze polonijni wiedzą jakie są główne cele partii demokratycznej?
  1. Usunąć Trumpa z urzędu prezydenta wszystkimi legalnymi i nielegalnymi metodami (używając do
  tego celu antyamrykańskich mediów i organizacji opłacanych przez Sorosa i jemu podobnych).
  2. Utrzymać otwartą południową granicę z USA i sprowadzić jak najwięcej niewykształconych i
  nielegalnych imigrantów.
  3. Blokować każde rozwiązanie problemu imigracyjnego, które połączone jest z zabezpieczeniem
  południowej granicy.
  4. Bezwzględna walka z dziećmi nienarodzonymi. To potrafią najlepiej.
  5. Demokraci nie mają żadnego innego sensownego planu przed jesiennymi wyborami.

  Wszystkie te pociągnięcia dowodzą, że jedną z głównych cech partii demokratycznej jest antyamerykanizm i jej celem jest ustrój totalitarny w USA. Jaki więc sens ma rozmowa z M.Quigley, który i tak zrobi tylko to, co polecą mu N.Pelosi i C.Shumer.

  Reply this comment
 5. Christopher
  Christopher 8 lipca, 2018, 13:25

  „DOSMUCACZ ” modl sie o zdrowie bo o rozum juz za pozno . Co ty za brednie wypisujesz co ma wspolnego ten artykul do twoich „wypocin” . Pier….. „Jak Maly Kaziu po duzym piwku „

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*