Jak zabezpieczyć finansowo niepracującego współmałżonka?

Jak zabezpieczyć finansowo niepracującego współmałżonka?

Artykuł sponsorowany

 

40-letni Wiktor J. z Indiany ma kochająca rodzinę – żonę i troje dzieci. Podczas gdy sam jest aktywny zawodowo, małżonka prowadzi gospodarstwo domowe i opiekuje się dziećmi. – Moja żona to nieoceniona pomoc. Jest gospodynią domową, nianią, kucharką, sprzątaczką, sekretarką, kierowcą, psychologiem i osobą wypełniającą wiele innych obowiązków związanych z prowadzeniem domu – mówi Wiktor J. – Moja życiowa partnerka oficjalnie nie pracuje, więc nie ma żadnego dochodu. Ja jednak znalazłem sposób, by jej tę pracę wynagradzać i zacząć gromadzić fundusze, które będzie mogła wypłacać, gdy nadejdzie jesień życia.

Zbliżający się Dzień Kobiet jest znakomitą okazją do odwdzięczenia się małżonce za codzienną ciężką pracę, której wartości nigdy nie da się adekwatnie wycenić. – Czasem warto porównać, ile kosztowałoby zatrudnienie obcej osoby w charakterze gospodyni domowej czy niani do dzieci. Na przynajmniej takie wynagrodzenie lub nawet większe zasługuje nasza współmałżonka lub współmałżonek – zapewnia Wiktor J.

Jedną z form wyrażenia naszej wdzięczności współmałżonkowi może być założenie konta Tax Defferred Annuity w Związku Narodowym Polskim, konta, na które każdego roku można partnerce lub partnerowi odkładać nielimitowane sumy. Takie wpłaty są wyjątkowo korzystne, bo można je również odliczać od podstawy podatkowej.

Już po kilku latach na koncie zbiera się znaczna suma, która aż do chwili wypłaty jest zwolniona z podatku od przychodów. Właściciel będzie miał zawsze dostęp do wpłaconych pieniędzy, a pełną sumę wraz odsetkami można wypłacić już po 8 latach oszczędzania. IRS zachęca jednak do pozostawiania funduszy przez nakładanie 10-procentowej kary na tych niecierpliwych, którzy nie ukończą 59,5 roku życia.

Agent asekuracyjny ZNP przypomina, że kapitał na koncie Tax Defferred Annuity przyrasta z każdym rokiem z odroczeniem podatków, a Związek Narodowy Polski oferuje atrakcyjne oprocentowanie tej inwestycji. Pieniądze można bez ograniczeń deponować na koncie osoby niepracującej, która dzięki temu w przyszłości uzyska stabilność finansową.

Aby utworzyć konto Tax Deferred Annuity należy odwiedzić biura Związku Narodowego Polskiego. Po dodatkowe informacje można dzwonić pod nr (773) 286-0500 wew. 365.

www.pna-znp.org

 

fot.Olessya/pixabay.com

 

Categories: PNA

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*