„Gdy mi ciebie zabraknie, gdy zabraknie mi ciebie…”

fot.blickpixel/pixabay.com

fot.blickpixel/pixabay.com

Wielu z nas pamięta piosenkę z lat 60. „Gdy mi ciebie zabraknie…” śpiewaną przez Ludmiłę Jakubczak. Bardzo dobrze zapowiadająca się kariera artystki została przerwana tragicznym wypadkiem samochodowym podczas powrotu ze studia nagraniowego w Łodzi.

5 listopada 1961 artystka brała udział w nagraniach do programu telewizyjnego „Muzyka lekka, łatwa i przyjemna”. W małej rewii piosenek oprócz Ludmiły uczestniczyły m.in. Sława Przybylska i Irena Santor. Program prowadził Lucjan Kydryński. Około godziny 21 mąż artystki Jerzy Abratowski, Jakubczak i Santor postanowili wracać do Warszawy. Tego dnia spadł pierwszy śnieg, a mgła ograniczała widoczność. Po północy w pobliżu Błonia samochód niespodziewanie wpadł w poślizg. Auto wjechało w drzewo, a siedząca na przednim siedzeniu Ludmiła uderzyła głową o deskę rozdzielczą. Ciężko ranną wokalistkę zabrała zatrzymana wojskowa ciężarówka. Jakubczak zmarła w drodze do szpitala. Przyczyną zgonu było złamanie podstawy czaszki. Abratowski i Irena Santor wyszli z wypadku bez poważniejszych obrażeń. Jednak kompozytor nigdy nie uwolnił się od przeświadczenia o swojej winie. Ludmiła Jakubczak miała tylko 22 lata.

Jerzy Abratowski wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie zginął także w dramatycznych okolicznościach. 28 stycznia 1989 roku w Los Angeles został przypadkowo zastrzelony podczas napadu na bank.

Pewnych rzeczy nie damy rady przewidzieć ani zaplanować. Nikt nie wie, jaki będzie scenariusz naszego życia. Jeśli więc nadal się zastanawiasz czy warto wykupić ubezpieczenie na życie, to naprawdę nie masz nic do stracenia. Wystarczy zadzwonić do Związku Narodowego Polskiego pod numer (773) 286-0500 i spytać o koszt ubezpieczenia dla siebie, czy jednego z twoich bliskich.

Według statystyk z 2015 r. sporządzonych przez Life Happens 8 z 10 osób myśli, że ubezpieczenie na życie jest za drogie, dlatego nawet nie chcą zatelefonować i sprawdzić wysokości opłat. Tymczasem już za kilka dolarów dziennie możesz zabezpieczyć siebie lub swoją rodzinę planem terminowym.

Jak sama nazwa wskazuje plany ubezpieczeniowe terminowe są planami na określony czas. W porównaniu z planami stałymi należą do bardzo tanich i są w szczególności polecane osobom młodym, które mają spłaty pożyczek na dom czy samochód.

Poniżej przykładowe obliczenie 20-letniej polisy terminowej dla osób niepalących:

tabelka

Polisy Związku Narodowego Polskiego są dostosowane do danej sytuacji i są oferowane przez organizację, która od 1880 dba o swoich członków oferując im doskonałe produkty ubezpieczeniowe i plany emerytalne. Znajdź odpowiedź na pytania związane z ubezpieczeniami dzwoniąc już dziś. Tel. (773) 286-0500 lub www.pna-znp.org

Jolanta J. Walaszek

Polish National Alliance

*Wymagane badanie medyczne

Categories: PNA, PNA ubezpieczenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*