„Fundusze z polisy umożliwiają opiekę nad córką”

fot.arch. PNA

fot.arch. PNA

Artykuł sponsorowany

Utrzymać zdrowie i szczęśliwe życie rodzinne, któż o tym nie marzy i nie chciałby ich zachować na zawsze. Nie wszystkim jednak to się udaje.

Alina i Wojciech S. byli szczęśliwym małżeństwem przez ponad 30 lat. Ich jedyna córka Agata zachorowała, kiedy była nastolatką i nigdy nie odzyskała sprawności kończyn. Alina i Wojciech radzili sobie z sytuacją dobrze, oboje pracowali i zajmowali się niepełnosprawną córka.

Nagle, w wieku zaledwie 56 lat zmarła na zawał serca Alina. Pozostawiła męża, niepełnosprawną córkę i, na szczęście dla nich, polisę ubezpieczeniową.

Fundusze z polisy ubezpieczeniowej okazują się szczególnie potrzebne, gdy odchodzi jedno z małżonków, jak to było w przypadku rodziny S. – Dzięki temu, że niegdyś pomyśleliśmy o ubezpieczeniu, mam teraz pomoc finansową w opłaceniu usług opiekunki dla córki – mówi Wojciech S.

Wyjaśnia, że uzyskane środki pozwoliły mu łagodniej przetrwać 6-miesięczny trudny okres przejściowy bezpośrednio po śmierci żony, kiedy to nie mógł jeszcze zorganizować sobie życia w charakterze samotnego ojca. – Potrzebną mi pomoc dostałem niemal natychmiast. Przedstawiłem akt zgonu i wypełniłem odpowiedni wniosek, by w ciągu tygodnia otrzymać od Związku Narodowego Polskiego należną mi sumę – opowiada pan Wojciech i dodaje, że dało mu to poczucie bezpieczeństwa i spokój ducha. Teraz umożliwia mu spłatę kredytu oraz zapłatę podatku od przejętego spadku.

Pan Wojciech przypomina, że każdy z nas, bez względu na wiek, powinien pomyśleć o przyszłości swojej i swoich bliskich. Odejściu bliskich nie można zapobiec, ale każdy powinien być finansowo na takie wydarzenie przygotowany. – Ciężko być samotnym ojcem, mając niepełnosprawną córkę na wychowaniu. Fundusze z ubezpieczenia pomogły bardzo w pierwszych miesiącach po śmierci żony, członkostwo w PNA to była bardzo dobra decyzja, którą podjęliśmy dwa lata po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych – mówi.

Przedstawiciel asekuracyjny ZNP ze swojej strony zapewnia, że ubezpieczenie na życie najlepiej wykupić jak najwcześniej. Można wówczas wybrać najlepiej odpowiadający nam plan i określić cel ubezpieczenia. Fundusze można przeznaczyć na pokrycie wydatków na ostatnią drogę, czy też dla rodziny, by mogła dalej funkcjonować w trudnej dla niej sytuacji. Dzięki ubezpieczeniu dzieci mogą kontynuować edukację, a pozostały przy życiu małżonek lub małżonka może żyć na dotychczasowym poziomie.

W wyborze odpowiedniego ubezpieczenia na życie pomaga Związek Narodowy Polski, tel. (773) 286-0500, www.pna-znp.orgnie

Categories: PNA, PNA ubezpieczenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*