Numer podatkowy i ubezpieczenie na życie

fot.Adrianna Calvo/Pexels.com

Artykuł sponsorowany

Naprawdę mogę ubezpieczyć moje życie w Związku Narodowym Polskim, chociaż nie mam numeru Social Security? – pyta z niedowierzaniem 37-letni Jan z Chicago. – Zawsze myślałem, że osoba, która ma tylko numer IRS (ITIN) nie może wykupić polisy ubezpieczeniowej na życie. Nie dowierzałem, kiedy dowiedziałem się, że Związek Narodowy Polski ubezpiecza osoby z numerem ITIN, ale przedstawiciel ZNP potwierdził to, co usłyszałem w reklamie na falach radia WPNA. Bardzo się ucieszyłem, bo z doświadczenia wiem, jak ważne jest posiadanie ubezpieczenia. Do Stanów Zjednoczonych przyjechałem dziesięć lat temu i niestety do dziś mój status emigracyjny nie jest uregulowany. Czas tak szybko biegnie i co rok jesteśmy starsi. Niedługo będę mógł zaśpiewać „40 lat minęło, jak jeden dzień” – uśmiecha się Jan.

Jan opowiada o wydarzeniu, które skłoniło go do wykupienia polisy ubezpieczeniowej na życie. – Zastanowiłem się nad życiem po tym, jak niespodziewanie zmarł mój najlepszy przyjaciel Tomek. Odszedł we śnie. Bardzo rzadko płaczę, ale to był dzień, w którym nie mogłem się opanować. Łzy same płynęły do oczu, kiedy zobaczyłem jego ciało w domu pogrzebowym. Dlaczego mężczyzna, który był pełen życia, ojciec dwóch synów i kochający mąż, pożegnał się z tym światem tak niespodziewanie? Lekarze powiedzieli, że zmarł na zawał serca. Jego ojciec również zmarł na zawał. Tomek zaraz po przyjeździe do USA wykupił sobie w Związku Narodowym Polskim polisę na życie, na 200 tys. dol. Czasami myślę, że może przeczuwał, że odejdzie wcześnie, gdyż nieraz o tej polisie wspominał.

Pan Jan skontaktował się z biurem ZNP i wykupił 20-letnie stałe ubezpieczenie na sumę 50 tys. dolarów. Przy tej wysokości polisy jego miesięczne spłaty będą wynosić niecałe 82 dolary miesięcznie. Jan wybrał ubezpieczenie 20-letnie, bo nie chce płacić składek przez cale życie. Planuje, że za około dwa lata, kiedy zalegalizuje swój pobyt i otrzyma numer Social Security, dokupi ubezpieczenie terminowe na 200 tys. dol., a wtedy miesięczne płatności wyniosą niecałe 32 dol.

Nikt z nas nie wie, w jaki sposób potoczy się nasze życie, ale przygotujmy siebie i nasze rodziny na każdą ewentualność. Niezależnie od tego czy masz numer Social Security, czy tylko numer podatkowy (ITIN), już dziś zadzwoń do biura Związku Narodowego Polskiego i zapytaj, jak ubezpieczyć to, co najważniejsze – życie.

Związek Narodowy Polski, tel. (773) 286 0500 wew. 344 i 330
www.pna-znp.org

Categories: PNA, PNA ubezpieczenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*