Związek Narodowy Polski oferuje stypendia dla swoich członków

fot.123RF Stock Photos

fot.123RF Stock Photos

Związek Narodowy Polski udostępnia fundusze stypendialne studentom szkół wyższych (ang. undergraduate) oraz studentom szkół podyplomowych (ang. graduate). W tym roku ZNP przeznaczył na ten cel 250 tys. dolarów. Z pomocy stypendialnej skorzystało 255 osób, studentów uczelni wyższych, którzy są członkami ZNP. Wielu z nich przysłało listy z podziękowaniami do Zarządu ZNP. Niektórzy wyrażają wdzięczność nawet jeszcze po latach. Oto jeden z takich listów:

“Do Zarządu Związku Narodowego Polskiego:

Kiedy miałam zaledwie 3 lata, moi rodzice wykupili mi dwudziestoletnią stałą polisę w Związku Narodowym Polskim. Płacili składki bardzo sumiennie przez dwadzieścia lat. Moja polisa ma wartość gotówkową. Kiedy byłam studentką uniwersytetu w Urbana otrzymałam stypendium od Związku Narodowego Polskiego na drugim, trzecim i czwartym roku studiów. Przykładałam się do nauki, bo wiedziałam, że nie mogę zawieść moich rodziców i wiedziałam, że muszę mieć dobrą ocenę średnią (GPA), aby otrzymać stypendium od ZNP. Moi rodzice i ja wciąż jesteśmy ogromnie wdzięczni za otrzymaną pomoc finansowa od ZNP. Jestem też bardzo wdzięczna moim rodzicom, że tak bardzo dbali o moje wykształcenie i że pragnęli, abym nie tylko mówiła po polsku, ale także pielęgnowała narodowe tradycje wyniesione z domu. Jestem bardzo dumna z tego, że jestem Polką, choć urodziłam się w USA. Teraz już jestem dorosłą kobietą i mam dwie córeczki, którym pragnę zaszczepić polskość tak, jak to zrobili moi rodzice. Dlatego zdecydowałam się wykupić dla dzieci polisę ubezpieczeniową. Bardzo proszę o przesłanie mi informacje o waszych planach ubezpieczeniowych oraz dołączyć dwie aplikacje.

Dziękuje i gorąco pozdrawiam. Jenny L., Indiana”.

A oto list który dotarł do nas przed kilkoma tygodniami od wyróżnionej w tym roku stypendium ZNP Zofii Frączek mieszkającej w z Kalifornii, studiującej na UJ w Krakowie.

“Szanowni Państwo,

Bardzo serdecznie dziękuję za przyznane mi stypendium. Jako studentka obecnie już II roku wymagającego bardzo dużego nakładu czasu i pracy Wydziału Medycyny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie nie jestem w stanie pracować zarobkowo. Stąd każda pomoc finansowa jest dla mnie bardzo ważna. Cieszę się bardzo z przyznanego stypendium, bo pomoże mi ono kontynuować studia w dziedzinie, która bardzo mnie interesuje. Gdy zostanę dyplomowanym lekarzem, zamierzam pomagać ludziom najbardziej potrzebującym. Może uda mi się popracować jakiś czas w organizacji “Doctors without Borders”?

Pozdrawiam bardzo serdecznie i raz jeszcze DZIĘKUJĘ! Zosia Frączek”.

Takie listy są dla organizacji największą motywacją działania i istnienia, ale także napawają dumą z młodego pokolenia Amerykanów polskiego pochodzenia.

Informacje dotyczące programów stypendialnych Związku Narodowego Polskiego oraz Tuition Rewards Program znajdują się na stronie internetowej www.pna-znp.org. Więcej informacji można także otrzymać dzwoniąc do głównego biura ZNP, tel. (773) 286-0500. Zapraszamy, Twoje dziecko także może kwalifikować się do otrzymania stypendium ZNP.

Categories: PNA ubezpieczenia

Comments

  1. Edward
    Edward 6 października, 2016, 18:01

    Czy moze ktos bez papierow staral sie odnowic prawo jazdy na nowych zasadach napiszcie cos prosze tylko fakty a nie przypuszczenia prosze

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*