Święto Polski na Navy Pier

Zapowiedź Celebrate Poland na Navy Pier w wykonaniu zespołu Wici fot.arch. PACC

Zapowiedź Celebrate Poland na Navy Pier w wykonaniu zespołu Wici fot.arch. PACC

Gdy kilka miesięcy temu kierownictwo Navy Pier zaproponowało PACC partnerstwo w organizacji polskiego dnia „Celebrate Poland” w ramach dorocznego festiwalu „Neighborhoods of the World,” do wyboru była niedziela 21 lutego lub niedziela 10 kwietnia. PACC zdecydowało wybrać 10 kwietnia ponieważ dawało to więcej czasu na przygotowania organizacyjne, a także szansę, że w okresie wiosennym będzie można liczyć na większą liczbę uczestników, głównie odwiedzających Chicago turystów. Tak się składa, że tegoroczna niedziela 10 kwietnia to również szczególna data w najnowszej historii Polski. Będzie więc dodatkowa okazja, by o smoleńskiej rocznicy przypomnieć nie tylko Polakom.

Już więc w następną niedzielę, tropikalno-botaniczna sceneria wielkiej sali o nazwie Crystal Gardens ulegnie transformacji i wypełni się pełnym bogactwem kolorów i żywiołu, polską muzyką, tańcami, strojami, polską kuchnią, historią, sztuką i rękodzielnictwem artystycznym. Przedstawiciele komitetu organizacyjnego imprezy przy PACC mają nadzieję, że będzie to znakomita i unikalna okazja, by poznać elementy polskiej kultury i historii, i doświadczyć jej poprzez bezpośredni kontakt z artystami i wystawcami w miejscu, które jest też jedną z największych atrakcji turystycznych Chicago.

I chociaż impreza jest kierowana głównie do odwiedzających Navy Pier, szczególnie weekendową porą turystów spoza miasta, organizatorzy mają nadzieję, że licznie pojawią się też „turyści” lokalni, w tym mieszkańcy Chicago i okolic o polskim rodowodzie. To m.in. okazja do kontaktu i przetarcia szlaków jeszcze na ok. miesiąc przed majową paradą. Wstęp na „Celebrate Poland” jest bezpłatny.

Pomiędzy godz. 12.00 i 16.00 na scenie w samym środku Crystal Gardens posłuchać i podziwiać będzie można muzykę i tańce w wykonaniu grup takich jak Whispers, Wyspa Dzieci, chór i skrzypaczki PASO, Lajkonik, Wesoły Lud, Carolina Baran & Daniel Jonak, Polonia, czy Wici.

Wśród artystów i twórców rękodzieła zaprezentuje się Stanisław Kulawiak, ludwisarz specjalizujący się w wyrobach rzemiosła ludowego związanego z tradycjami Podhala i Stanisław i Grzegorz Sarna, kultywujący pasterskie tradycje Podhala poprzez wyrób serów, oscypków i zentycy. Będą też lalki pani Janiny, bursztynowa biżuteria Amber Treasures, stoisko Muzeum Polskiego w Ameryce i dekoracje Whispers Center oraz Studio 44.

Zapowiedź Celebrate Poland na Navy Pier w wykonaniu zespołu Wici fot.arch. PACC

Zapowiedź Celebrate Poland na Navy Pier w wykonaniu zespołu Wici fot.arch. PACC

Nie zabraknie także przykładów sztuki współczesnej w wykonaniu artystów takich jak Jadwiga Kapturska, Małgorzata Kościelak, Voytek, czy Nenmayk Photography.

Będzie sposobność do skosztowania kilku rodzajów polskiej kuchni na stoiskach Kasia’s Deli, To Tu Cafe, Qulinarnia, Kolatek’s Bakery i Sugar Hills Bakery. Dzięki European Beer Distributors w dzień imprezy w barze na Navy Pier będzie można kupić piwo Żywiec.

Podczas gdy kilkadziesiąt stoisk będzie przykładem różnorodności i bogactwa polskiej sztuki, kuchni i przedsiębiorczości, wśród uczestników spotkać będzie można tegoroczne debiutantki Legionu Młodych Polek i królową tegorocznej parady. Swym polskim husarskim strojem wyróżniał się też będzie Mike Sieczkowski, którego obecność nawiąże do 1050-letniej już historii polskiego chrześcijaństwa.

W tym roku po raz pierwszy jesteśmy partnerem Navy Pier w organizacji Celebrate Poland. W olbrzymim stopniu dzięki już kilku pokoleniom imigrantów z Polski Chicago stało się miastem globalnym i cieszymy się, że będziemy mieć możliwość promocji Polski i polskiej kultury w tym mieście w roku obchodów 100-letniej rocznicy Navy Pier”- mówi prezes PACC Anna Morzy.

Celebrate Poland” zapowiada się też jako okazję do współpracy i kontaktu wielu polonijnych organizacji i instytucji, a tego nigdy za wiele. Wśród organizacyjnych, medialnych i komercyjnych partnerów PACC są: „Dziennik Związkowy”, Muzeum Polskie w Ameryce, Związek Podhalan, Komitet Miast Siostrzanych Warszawa-Chicago, Kongres Polonii Amerykańskiej, Związek Klubów Polskich, PACBA, Polvision, Polskie Radio 1030 AM, MEK Design Studio, Inc., Studio SOHO/WPNA1490 AM, PolskiFM, Fragomen, Star-Tech Glass, Inc., IDEA Furniture i Chicago Metal Supply, Inc.

(bp)

PACC POLECA:
Nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych i ciągłe pogłębianie wiedzy to kluczowe elementy rozwoju firmy i/lub kariery. W najbliższych tygodniach tego roku PACC poleca następujące okazje:

Sir Georg Solti Memorial Festival
• niedziela, 3 kwietnia godz. 16.00  i poniedziałek, 4 kwietnia godz. 19.00
• The Copernicus Center, 5216 W. Lawrence Ave., Chicago, IL
• Bilety: www.bit.ly/Georg-Solti

Celebrate Poland @Navy Pier (Promocja polskiej muzyki, tańca, sztuki w ramach dorocznego festiwalu „Neighborhoods of the World”; organizator: PACC we współpracy z Navy Pier)
• niedziela, 10 kwietnia, 12.00 – 16.00
• Navy Pier’s Crystal Gardens, Chicago, IL
• Dodatkowe informacje: tel. 773-205-1998 lub info@polishamericanchamber.org

PACC Business After Hours (comiesięczne otwarte spotkanie networkingowe PACC)
• czwartek, 14 kwietnia, 18.30 – 21.00
• New Vision Security, 2934 W. Lake Street, Chicago, IL
• Dodatkowe informacje: tel. 773-205-1998 lub info@polishamericanchamber.org

European Professionals Networking (spotkanie networkingowe współorganizowane przez działające w Chicago europejskie izby gospodarcze)
• środa, 20 kwietnia, 17.30 – 19.30
• The Highline Bar & Lounge, 169 W. Kinzie St., Chicago, IL
Dodatkowe informacje: tel. 773-205-1998 lub info@polishamericanchamber.org

The Chicago Small Business Expo / Free (impreza bezpłatna i otwarta dla wszystkich)
• czwartek, 21 kwietnia, 9.30 – 17.00
• UIC Forum, Chicago, IL
• Dodatkowe informacje: www.thesmallbusinessexpo.com/chicago/

Small Business Center on the Road (impreza bezpłatna i otwarta dla wszystkich, szczególnie dla przedsiębiorców poszukujących finansowania lub fachowej wiedzy)
• sobota, 30 kwietnia, 10.00 – 13.00
• Arturo Velazquez Institute, 2800 S. Western, Chicago, IL
• Dodatkowe informacje: biuro PACC, tel. 773-205-1998 lub info@polishamericanchamber.org

Categories: PACC
Tags: Navy Pier, PACC

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*