Przedsiębiorco, poznaj swój NBDC

PACC_logo

Według ekspertów urbanistów i tych, którzy poznali Chicago, sercem i duszą miasta jest duża liczba i różnorodność dzielnic. Osobom mającym zamiar rozpocząć swoją działalność gospodarczą lub tym, którzy już prowadzą swoją firmę, chcemy zwrócić uwagę, że w prawie każdej z 77 dzielnic Chicago działa Dzielnicowy Ośrodek Rozwoju Biznesu (Neighborhood Business Development Center, NBDC). Każdy z tych ośrodków jest aktywnym networkiem koordynującym swoją działalność z lokalnym radnym, ratuszem i innymi instytucjami i agencjami. To poprzez te właśnie ośrodki, wybrane w ramach odnawianego co dwa lata programu, miasto Chicago realizuje swoją politykę wzrostu i rozwoju gospodarczego.

Każdy przedsiębiorca lub potencjalny przedsiębiorca może w swoim dzielnicowym ośrodku uzyskać:

– informacje i dane dotyczące dzielnicy

– pomoc w założeniu nowego biznesu i uzyskaniu odpowiednich licencji

– pomoc w sprawach lub formalnościach związanych z urzędem miejskim

– informacje na temat źródeł finansowania biznesu

– informacje dotyczące imprez networkingowych (możliwości bezpośredniego kontaktu z innymi przedsiębiorcami)

– pomoc w rozwoju kadry pracowniczej i w poszukiwaniu pracowników

– wsparcie w dotarciu do klienta (tzw. consumer marketing) i w budowaniu swojej widoczności w dzielnicowej społeczności.

Lista wraz z informacją kontaktową każdego ośrodka (NBDC) znajduje się na stronie internetowej miasta Chicago pod adresem www.cityofchicago.org/SBC. Na liście w sumie 76 organizacji najwięcej jest lokalnych izb gospodarczych, takich jak np. Belmont-Central Chamber of Commerce lub Portage Park Chamber of Commerce. Są też dzielnicowe i sektorowe stowarzyszenia oraz strefy specjalne.

Kilka współpracujących z urzędem miasta organizacji ma charakter ponaddzielnicowy, jak np. Latin American Chamber of Commerce lub Women’s Business Development Center. Można się z nimi kontaktować bez względu na to, w której dzielnicy prowadzi się lub zamierza założyć biznes. Jedną z takich właśnie organizacji jest istniejąca już od ponad 20 lat Polsko-Amerykańska Izba Handlowa – Polish American Chamber of Commerce (PACC).

Szczególnie początkujących w biznesie lub tych, którzy poszukują nowych możliwości i informacji, zachęcamy do kontaktu z biurem PACC mieszczącym się w budynku przylegającym do Centrum Kopernikowskiego (Copernicus Center Annex) przy 5214 W. Lawrence Ave., Suite 1, tel. 1(773) 205-1998, e-mail: info@polishamericanchamber.org.

PACC POLECA

Dla osób zainteresowanych założeniem własnej firmy lub rozwojem już posiadanej proponujemy seminaria organizowane przez Small Business Development Center (SBDC, Centrum Rozwoju Małego Biznesu) przy University of Illinois w Chicago (UIC). Seminaria są bezpłatne i otwarte dla wszystkich. Wymagana jest elektroniczna rejestracja.

Measuring Your Marketing: Using Reports and Analytics (Mierzenie skuteczności marketingu przy użyciu raportów i analityki)

  • piątek, 15 stycznia, 12.00 – 13.30
  • Illinois SBDC at UIC, 815 W. Van Buren Street, Suite 400
  • link do rejestracji: bit.do/ILSBDCUIC-0115

Get Found on Google Search and Maps & Grow Your Business Online (Jak być widocznym w Google Search, na mapach i rozwinąć swój biznes w Internecie)

  • środa, 20 stycznia, 10.45 – 12.30
  • Illinois SBDC at UIC, 815 W. Van Buren Street, Suite 400
  • link do rejestracji: bit.do/ILSBDCUIC-0120

How To Build Your First Mobile App (Jak zbudować swą pierwszą aplikacje mobilną)

  • czwartek, 28 stycznia, 13.00 – 14.30
  • Webinarium, dodatkowa informacja zostanie przekazana po zarejestrowaniu się
  • link do rejestracji: bit.do/ILSBDCUIC-0128

Aby uzyskać dodatkowe informacje, prosimy zaklądać pod zakłakładkę Calendar na stronie internetowej: ies.uic.edu/sbdc lub kontaktować się bezpośrednio z biurem SBDC/UIC, tel. (312) 996-4057, e-mail sbdc@uic.edu

Categories: PACC
Tags: nbdc, PACC

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*