Dla zainteresowanych rządowymi kontraktami

Dla zainteresowanych rządowymi kontraktami

 

Organizowana już od lat przez Departament Zamówień Publicznych Miasta Chicago tegoroczna „Vendor Fair” (Giełda dostawców/kontraktorów) odbyła się 12 lipca z udziałem Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej (Polish American Chamber of Commerce, PACC).

Mimo bardzo letniej pory, stoiska wystawiających się w UIC Forum ponad 120 agencji, organizacji i firm odwiedziło prawie tysiąc zainteresowanych właścicieli i reprezentantów lokalnych biznesów zainteresowanych możliwościami kontraktowymi i zapotrzebowaniem na produkty i usługi prywatnych firm ze strony agencji rządowych wszelkiego szczebla.

Wśród prawie 30-stu tak zwanych „Assist Agencies & Support Organizations,” podobnie jak rok temu, swoje stoisko w UIC Forum posiadała też Polsko Amerykańska Izba Handlowa (PACC). Prezes PACC Stanisław Skoczeń podsumował udział organizacji. -Oprócz promocji wśród uczestników giełdy, głównym powodem naszego uczestnictwa była okazja do nabycia informacji i poszerzenia kontaktów i merytorycznych zasobów naszej izby, by częściej i skuteczniej przekazywać je firmom członkowskim i przedsiębiorcom z naszego polonijnego środowiska poszukującym praktycznych porad i źródeł wsparcia w pozyskiwaniu kontraktów, uczestnictwem w przetargach i w rozwoju swych firm.

Większość praktycznej informacji dla zainteresowanych kontraktami rządowymi można znaleźć na stronie internetowej Departamentu Zamówień Publicznych Miasta Chicago (City of Chicago Department of Procurement Services – DPS) pod adresem: www.cityofchicago.org/dps. Na tej samej stronie internetowej jest też informacja na temat aktualnych i przyszłych przetargów, a także elektroniczna wersja publikacji pod nazwą „Buying Plan,” czyli aktualna lista zamówień i możliwości kontraktowych oferowanych przez miasto Chicago, powiat Cook i stan Illinois.

Przeglądając aktualną listę, łatwo zauważyć, że najwięcej możliwości mają firmy z następujących sektorów: budownictwo; transportacja i ciężki sprzęt; wszelkie usługi profesjonalne; towary; architektura i usługi inżynieryjne; oraz tzw. małe zamówienia (koszt poniżej 100 tys. USD).

Zainteresowanych posiadaniem drukowanej wersji listy zamówień lub uzyskaniem podstawowej informacji na temat zdobywania rządowych kontraktów w Chicago zachęcamy też do kontaktu z biurem PACC, tel. (773) 205-1998 lub email info@polishamericanchamber .org.

Polsko-Amerykańska Izba Handlowa rekomenduje

Nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych i ciągłe pogłębianie wiedzy to kluczowe elementy rozwoju tak firmy jak i kariery zawodowej. W najbliższych dniach i tygodniach Polsko-Amerykańska Izba Handlowa (Polish American Chamber of Commerce, PACC) rekomenduje następujące szkolenia i spotkania:

Bezpłatne seminarium dla przedsiębiorców nt. tworzenia i doskonalenia profilu LinkedIn (Rock Your Profile). Zaprezentowane będą najlepsze praktyki oraz praktyczne rady dotyczące poruszania się po platformie).
Środa, 25 lipca, 3:00 – 4:30 PM
121 N. La Salle St., City Hall – Room 805, Chicago, IL
Dodatkowe informacje i rejestracja: BACPOutreach@cityofchicago.org lub tel. (312)744-2086

Cykliczne spotkanie networkingowe organizowane przez PACC (Business After Hours), opłata 15 dol. członkowie, 25 dol. pozostali uczestnicy.
Czwartek, 26 lipca, 6:30 – 9:00 PM
General Masonry Supply Venture, 1363 Shermer Road, Northbrook, IL
Dodatkowe informacje: tel. (773)205-1998 lub em info@polishamericanchamber.org

Bezpłatna sesja informacyjna na temat programów i usług agencji US Small Business Administration pomocnych w założeniu firmy i w jej rozwoju (Introducing the SBA: Programs & Services for Your Business).
Piątek, 27 lipca, 9:30 – 11:00 AM
121 N. La Salle St., City Hall – Room 805, Chicago, IL
Dodatkowe informacje i rejestracja: BACPOutreach@cityofchicago.org lub tel. (312)744-2086.

Doroczny rejs Polsko Amerykańskiej Izby Handlowej po rzece Chicago i wzdłuż wybrzeża jeziora Michigan (Annual PACC Boat Outing); opłata 125 dol. do 14 lipca, 149 dol. po 14 lipca.
Niedziela, 19 sierpnia, 11:00 AM – 3:30 PM
Na pokładzie statku Summer of George
Rejestracja i dodatkowe informacje: (773)205-1998 lub info@polishamericanchamber.org

Na zdjęciu: Stanisław Skoczeń i Bogdan Pukszta przy stanowisku PACC podczas Vendor Fair fot.arch.PACC

Categories: PACC

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*