Breitbart o rekordowej popularności rządu polskiego

Premier Beata Szydło fot.Radek Pietruszka/EPA

Mimo licznych negatywnych komentarzy w zagranicznych mediach głównego nurtu „konserwatywny i antyimigracyjny” rząd w Warszawie cieszy się rekordową popularnością społeczną – zauważa amerykański portal Breitbart.

Portal przypomina, że w 2015 roku rządząca obecnie partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS), jako pierwsza w historii od czasu transformacji ustrojowej, wygrała wybory uzyskując samodzielną większość w parlamencie.

PiS w wyborach parlamentarnych zdobył 37,58 proc. głosów, a prawie dwa lata od przeprowadzenia wyborów oraz w połowie kadencji, cieszy się poparciem 43 proc. społeczeństwa – podaje Breitbart powołując się na badanie CBOS.

Przychylna opozycji „Gazeta Wyborcza” podała natomiast, że premier Beata Szydło cieszy się popularnością wśród 53 proc. ankietowanych – relacjonuje portal.

Breitbart zwraca uwagę, że mimo iż PiS uzyskał w wyborach demokratyczny mandat do rządzenia, reportaże zagranicznych mediów na temat polityki władz ich działań są „przytłaczająco negatywne”. Jako przykład podaje poświęcanie znacznej uwagi antyrządowym protestom.

Jednymi z ważniejszych reform, które są aktualnie realizowane przez polski rząd są: obniżenie wieku emerytalnego oraz reforma sądownictwa, która polega na pozbyciu się z niego „komunistycznych pozostałości”. Obydwa posunięcia są ostro krytykowane nie tylko przez zagraniczne media, ale również Komisję Europejską – podkreśla Breitbart.

Protesty i ruchy społeczne sprzeciwiające się wprowadzanym reformom są finansowane z zagranicy i zostały powiązane z miliarderem Georgem Sorosem – podkreśla Breitbart. Zaangażowanie KE w sprawy wewnętrzne Polski spowodowały także protesty przeciwko Junckerowi zwraca uwagę portal.

Polska jest również krytykowana przez zagraniczne instytucje, rządy i media za swoją postawę wobec polityki imigracyjnej Unii Europejskiej i planów relokacji migrantów. UE zagroziła polskiemu rządowi wprowadzeniem sankcji, włącznie z zawieszeniem prawa głosu oraz karami finansowymi, jednakże rząd PiS pozostał nieugięty – ocenia portal.

Joanna Korycińska (PAP)

Categories: Opinie

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*