Zima znów atakuje wschodnie wybrzeże

Choć mieszkańcy północnego wschodu USA mają jeszcze w pamięci niedawne śnieżyce, które sparaliżowały na kilka dni ruch na ulicach i lotniskach, synoptycy radzą im aby przygotowali się na kolejny atak zimy. Opady śniegu dotrą w piątek nad wschodnie stany, od Nowej Anglii aż po Georgię.

fot. Synoptycy ostrzegają, że zima ponownie zaatakuje

Krajowe Centrum Meteorologiczne informuje, że rozległy front atmosferyczny, któremu towarzyszą intensywne opady śniegu obejmie swym zasięgiem m.in. Nowy Jork i Filadelfię, akurat w czasie godzin popołudniowego szczytu. Front przesuwa się jednak szybko i nie powinien sparaliżować ruchu w tych miastach jak śnieżyce, które praktycznie unieruchomiły nowojorską metropolię w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Na atak zimowej aury przygotowują się linie lotnicze, które jeszcze zanim spadł śnieg odwołały dziesiątki lotów na lotniskach w Nowym Jorku i New Jersey oraz w Filadelfii. Z lotnisk nie wyleciały m.in. samoloty American Airlines, United/Continental, U.S. Airways i Delty. Przewoźnicy radzą aby przed wyjazdem na lotnisko sprawdzić telefonicznie status lotu. Linie oferują także bezpłatnie możliwość zmiany terminu wylotu.

Oficjalne ostrzeżenie przed opadami śniegu obejmuje część stanów Nowy Jork, New Jersey, Connecticut, Pensylwania, Massachusetts i Vermont, gdzoe spaść może od 2 do 4 cali białego puchu (5-10 cm). Synoptycy przewidują, że popadać może także w Kentucky, Tennessee i Północnej Karolinie.

Chociaż śniegu będzie zdecydowanie mniej niż 2 tygodnie temu, służby komunalne w Nowym Jorku postawione zostały w stan gotowości. Burmistrz, Michael Bloomberg zapowiada, że tym razem miasto stanie na wysokości zadania i nie pozwoli, aby zima znów sparaliżowała metropolię.

MNP (CNN)

Categories: Nowy Jork

Comments

  1. Zoja R.
    Zoja R. 8 stycznia, 2011, 08:44

    CO WY TU STRASZYCIE? Nie ciagnijcie tematu sniegu na sile, bo w Ameryce jest wiele ciekawszych news. Jest 10 rano w sobote. Ani sladu sniegu ani w New Jersey, ani w Nowym Jorku.
    robcie sensacje moze, jak on juz spadnie.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*