Nowy Jork. Historia jak z Halloween. Policjant-kanibal przed sądem

Planował kneblowanie swoich ofiar, gotowanie żywych na wolnym ogniu, a nastęnie spożywanie ich ciał. Były nowojorski policjant nie zdążył swioch planów wprowadzić w życie, choć wszystko było gotowe, by porwać pierwszą ofiarę.

Niedoszły kanibal stanął przed sądem z zarzutami, z których trudno będzie mu się wytłumaczyć. Nawet argumenty przyznanego mu z urzędu obrońcy są słabe i nie przekonały sędziego do wypuszczenia mężczyzny za kaucją.

28-letni Gilberto Valle od sześciu lat służył w nowojorskiej policji na Manhattanie. Dane ze służbowego komputera posłużyły mu do gromadzenia włanej bazy zawierającej informacje o potecjalnych ofiarach. Śledztwo ujawniło, że prywatna kartoteka zawierała adresy i opisy ponad stu kobiet.

Na trop niecodziennych upodobań kulinarnych natknęła się w komputerze żona oskarżonego, która była na liście menu. Kobieta, która znajduje się w separacji z mężem doniosła na policję i na FBI. Monitoring korespondencji elektronicznej ujawnił rozmowy policjanta z kimś spoza USA dzielącym podobne upodobania. Wiadomo także, że Gilberto Valle z jedną z kobiet, którą miał mieć na talerzu, zaprosił na lunch.  Jego internetowy rozmówca dopytywał o szczegóły: „Jak tam twój posiłek?”

Oskarżony w jednej z internetowych pogawędek podzielił się planami przygotowania posiłku. Kobiety miały być usypiane chloroformem, związywane, kneblowane i przewożone do kuchni oprawcy jego minivanem. Tam, najpierw gwałcone, a nastęnie w specjalnie do tego przygotowanej aparaturze żywcem podgotowywane, a części ich ciała miały trafiać na talerz dwianta.

Obrońca Gilberta Valle argumnetował przed śadem, że jego klient nigdy nie przekroczył bariery tych seksualnych dewiacji i nie wprowadził ich w życie. Jednak innego zdania jest szefowa nowojorskiego FBI Mary Galligan, która w oświadczeniu napisała: „Zarzuty postawione w akcie oskarżenia naprawdę nie wymagają od nas dodatkowego opisu, bowiem mówią same za siebie”.

tz

Categories: Nowy Jork

Comments

  1. Karioka
    Karioka 31 października, 2012, 21:55

    ZROBIC MU TO SAMO CO ON PLANOWAL NIECH POSMAKUJE TEGO CO CHCIAL ZROBIC INNYM ,TO WTEDY TAKI SWIR JEDEN Z DRUGIM MOZE BY SIE STUKNAL W LEB ZANIM KOMUS KRZYWDE ZROBI

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*