Zanim się wprowadzisz

Gratulacje! Stałeś się szczęśliwym właścicielem domu. Choć pewnie nie możesz się już doczekać, aby się wprowadzić – zanim powiesisz firanki i rodzinne zdjęcia na ścianach, warto zadbać o kilka podstawowych rzeczy. W natłoku emocji łatwo o nich zapomnieć.

1. Zmień zamki
Nigdy nie możesz mieć stuprocentowej pewności, że poprzedni właściciele oddali ci wszystkie klucze lub że ich dzieci nie zgubiły klucza z adresem na breloczku. Dla świętego spokoju zawsze warto zmienić zamki we wszystkich drzwiach zewnętrznych, aby nikt oprócz ciebie nie miał dostępu do twojego domu. Przy okazji kupna nowych zamków możesz zmienić ich kolor i kształt, a dla zwolenników technologii jest mnóstwo opcji, aby drzwi otwierać kodem lub telefonem. Jednak rozważając technologiczne nowinki miej na uwadze, że czasami najprościej i najtaniej jest zadzwonić po ślusarza.

2. Malowanie
Być może poprzedni właściciele uwielbiali różowy kolor w sypialni, ale to wcale nie znaczy, że musi się on tobie podobać. Malowanie nowego domu będzie łatwiejsze, jeśli możesz to zrobić przed wprowadzeniem się. Przed rozpoczęciem robót wybierz się do lokalnego sklepu z farbami, aby wybrać kilka próbek. Nie śpiesz się i upewnij się, że wybierzesz kolor, który ci odpowiada, również przy różnym świetle. W internecie istnieją przydatne narzędzia do wirtualnej wizualizacji wnętrz.

3. Podłogi
Podobnie jak malowanie, również obróbka i wykańczanie podłóg jest dużo łatwiejsze, jeśli nie ma mebli. Koszty tego projektu różnią się w zależności od materiału i rozmiaru pomieszczenia, ale o podłogi warto zadbać, zanim się wprowadzisz. Sam fakt, że nie będziesz musiał przesuwać mebli z kąta w kąt, jest tego warty.

4. Niezbędne naprawy
Nieuszczelniona wanna, skrzypiące deski podłogowe, fuga między płytkami wymagająca naprawy? Zrób listę priorytetowych napraw i dokonuj ich po kolei. Będziesz zadowolony, że zrobiłeś je od razu. Po wprowadzeniu się możesz zacząć nową listę większych projektów i zmian, na których ci zależy.

5. Porządki
Co jest lepsze niż nowy dom? Czysty dom! Teraz jest najlepszy czas, aby doczyścić każdy zakątek nowej rezydencji. Umyj wnętrza urządzeń takich jak lodówka, piekarnik, zmywarka, kuchenka mikrofalowa. Przetrzyj szafki kuchenne, odkurz dywany, wymień filtry powietrza w systemie grzewczo-chłodzącym.

6. Użyteczności
Zadzwoń do dostawców usług elektrycznych, gazowych, kablowych i wodnych, aby upewnić się, że usługa nie zostanie wyłączona po zamknięciu transakcji. Powinieneś też się dowiedzieć, kiedy w twojej okolicy wywożone są śmieci, zwłaszcza jeśli musisz wytaczać swoje kontenery przed dom.

7. Zmiana adresu
Mimo że wolałbyś, aby rachunki wysyłane były komuś innemu do zapłacenia, nie zapomnij także o zmianie adresu w amerykańskim urzędzie pocztowym. Można to zrobić na stronie internetowej usps.com z pomocą karty kredytowej. O nowym adresie powiadom także rodzinę i znajomych.

Teraz pozostało tylko wprowadzenie się i przygotowania do parapetówy! Na powitalną imprezę nie zapomnij zaprosić swego agenta, aby przedstawić go wszystkim swoim bliskim i znajomym.

Mariusz Misiewicz

jest licencjonowanym agentem z Coldwell Banker Residential Brokerage w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje klientom usługi na wysokim poziomie, na jakie zasługują. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.
Mariusz „Mario” Misiewicz
Coldwell Banker Residential Brokerage
tel. (773) 412-0517
e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com
www.MisiewiczRealEstate.com

Categories: Nieruchomości

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*