W Halloween nie odstrasz kupujących

W Halloween nie odstrasz kupujących

Mimo że zbliża się Halloween, chcąc sprzedać dom, nadal musisz starać się przyciągnąć do niego jak największą liczbę kupujących. Nie każdy lubi to święto i za bardzo udekorowane domy mogą odstraszyć niektórych kupujących, zamiast ich przyciągnąć.

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie
Nawet jeśli starasz się wprowadzić wokół domu halloweenowy nastrój pomarańczowymi czy fioletowymi światełkami, pamiętaj, że dom, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz powinien być dobrze oświetlony. Wybierz oświetlenie, które sprawi, że twój dom będzie wyglądał bardziej atrakcyjnie i stylowo. Zastanów się, czy tanie plastikowe światełka na zewnątrz są naprawdę niezbędne.

Nie inwestuj w animacje
Zaskakujące odgłosy i ruszające się dekoracje oczywiście zaskoczą i rozbawią twoich znajomych i rodzinę, ale niekoniecznie chcesz w ten sposób przywitać obcych ludzi, którzy przychodzą zobaczyć twój dom. Jeśli potencjalni kupujący będą zszokowani dekoracjami, odwróci to ich uwagę od twojego domu, albo wręcz zniechęci ich do jego kupna.

Utrzymaj porządek
Twoim największym celem powinno być zrobienie na kupujących jak najlepszego wrażenia. Osiągniesz to utrzymując dom w nieskazitelnym porządku. Wszystkie niepotrzebne przedmioty, dekoracje typu pajęczyny, pająki i inne mogą być odebrane negatywnie i sprawić wrażenie, że dom jest zagracony i źle utrzymany. Tymczasem musisz sprawić, że kupujący będą mogli wyobrazić sobie siebie w tym wymarzonym przez nich domu. Jeśli twój dom będzie wyglądał jak scena z horroru, to nie osiągniesz tego efektu.

Nie buduj wymyślnych dekoracji przed domem
Niektórzy mogą uważać, że w okresie Halloween zbudowanie cmentarza przed domem to świetny pomysł, ale większość kupujących nie będzie zachwycona. Potencjalni kupujący chcą głównie zobaczyć twoją działkę i jej wielkość. Rośliny i intensywne dekoracje mogą im to utrudnić lub wręcz uniemożliwić. Kupujący mają skupić się na nieruchomości, a nie na atrakcjach na Halloween.

Jeśli nie możesz przeżyć Halloween bez dekoracji, ogranicz je do minimum. Jest dużo możliwości udekorowania domu bez przesady. Dynie, chryzantemy, wieniec na drzwi, świeczki – jeśli użyte z umiarem, mogą subtelnie upiększyć dom.

Mariusz Misiewicz

jest licencjonowanym agentem obrotu nieruchomościami z HomeSmart Connect w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje usługi na wysokim poziomie, które należą się klientom. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.

Mariusz „Mario” Misiewicz
HomeSmart Connect
tel. (773) 412-0517
e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com
www.MisiewiczRealEstate.com

 

fot.Pixabay.com

Categories: Nieruchomości

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*