Pięć rzeczy, które mogą uniemożliwić kupno twojego domu

Pięć rzeczy, które mogą uniemożliwić kupno twojego domu

Wstępnie zakwalifikowano cię na pożyczkę, znalazłeś wymarzony dom, pomyślnie przeszedłeś inspekcję i wycenę. Myślisz sobie, że jeszcze tylko kilka dni, a ten nowy dom będzie twój.

Niestety, kupno domu nie jest tak naprawdę zakończone, dopóki nie będą podpisane i zatwierdzone wszystkie dokumenty, a klucze nie znajdą się w twoich rękach. Dlatego bądź ostrożny w dniach i tygodniach poprzedzających zamknięcie transakcji, bo możesz narazić się na ryzyko lub spowodować, że transakcja całkowicie się rozpadnie.

Chcesz mieć pewność, że zakup domu przebiegnie płynnie na każdym etapie? Oto pięć rzeczy, których powinieneś unikać, oczekując na closing.

Zmiany w zatrudnieniu
Musisz mieć stabilne zatrudnienie, aby pożyczkodawca uważał cię za dobrą inwestycję. Wyrzucenie z pracy, zmiana pracy lub odejście mają wpływ na twoją rentowność jako pożyczkobiorcy. Ze zmianami w zatrudnieniu poczekaj, aż znajdziesz się w nowym domu.

Duże zakupy
Zostałeś zatwierdzony do otrzymania pożyczki na podstawie wyniku kredytowego i bieżącej sytuacji finansowej. Duże zakupy, takie jak samochody, meble, sprzęt AGD zmieniają twoją sytuację finansową, uszczuplają fundusze i sprawiają, że w oczach kredytodawcy wydajesz się mniej odpowiedzialny finansowo. Może to zmusić pożyczkodawcę do ponownego przemyślenia twojego wniosku.

Nowe linie kredytowe
Twoja ocena kredytowa podczas procesu zamykania transakcji musi pozostać stabilna. Otwarcie nowych linii kredytowych, na przykład uzyskanie kredytu na samochód lub nowej karty kredytowej może spowodować spadek punktacji FICO. Jednocześnie to czerwona chorągiewka ostrzegawcza dla pożyczkodawcy. Powinno się unikać tego za wszelką cenę!

Spóźnienia w płatnościach
Upewnij się, że w trakcie procesu zamykania transakcji nadążasz ze wszystkimi pożyczkami, kartami kredytowymi i płatnościami. Wszelkie spóźnione płatności mogą poważnie naruszyć twoją zdolność kredytową i jednocześnie szanse na kupno domu. Jeśli to pomoże, poświęć trochę czasu na skonfigurowanie automatycznych płatności za pośrednictwem konta bankowego.

Nieprawidłowe lub brakujące dokumenty
Błędy w dokumentach zawsze powodują opóźnienia w zamknięciu transakcji, ale brakujące dokumenty mogą całkowicie uniemożliwić transakcję. Postaraj się szybko odpowiedzieć na wszelkie prośby o dodatkową dokumentację. Przekaż pożyczkodawcy wszystkie dokumenty, których potrzebuje, aby sprawnie posuwać się do przodu.

Jest dużo ważnych warunków, które muszą być spełnione, gdy kupujesz dom, więc zorganizuj się, trzymaj rękę na pulsie i unikaj błędów, a wkrótce przekroczysz próg swojego nowego domu.

Mariusz Misiewicz

jest licencjonowanym agentem z Coldwell Banker Residential Brokerage w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje klientom usługi na wysokim poziomie, na jakie zasługują. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.
Mariusz „Mario” Misiewicz
Coldwell Banker Residential Brokerage
tel. (773) 412-0517
e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com
www.MisiewiczRealEstate.com

 

fot.123RF

Categories: Nieruchomości

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*