Kto przychodzi na „open house”?

Kto przychodzi na „open house”?

Przy sprzedaży nieruchomości niedzielny “open house” to standard. Jak sama nazwa wskazuje, tego dnia drzwi nieruchomości są otwarte i dostępne dla każdego. Jednak nie każdy, kto pojawi się na progu, jest potencjalnym kupcem. Oto pięć typów osób, które prawdopodobnie przejdą przez nieruchomość podczas otwartego domu.

1. Potencjalny nabywca
To osoby, które są gdzieś w procesie zakupu domu. Mogą testować rynek lub być poważnymi, zakwalifikowanymi i gotowymi do kupna klientami. Dla sprzedającego to najbardziej pożądani goście podczas organizacji drzwi otwartych. Open house może też być drugą lub trzecią wizytą kupujących, którzy wcześniej widzieli już dom ze swoim agentem. Prezentacja pozwala im lepiej zapoznać się z nieruchomością.

2. Sąsiad
Ta pani lub pan tylko czekają na pretekst, aby dostać się do twojego domu z różnych powodów. Być może chcą porównać go ze swoim, podobnym domem – może nawet zaprojektowanym przez tego samego architekta. Może przygotowują się do sprzedaży i przyglądają się potencjalnej konkurencji. Bez wątpienia spotkasz też po prostu wścibskich sąsiadów, którzy mieszkają w pobliżu i chcą zaspokoić swoją ciekawość.

3. Poprzedni właściciel lub jego rodzina
Ci ludzie przychodzą na open house, aby zobaczyć, jak dom wygląda teraz, porównać z tym, jak wyglądał kiedyś i przypomnieć sobie stare czasy. Z domem może wiązać się wiele wspomnień, a możliwość cofnięcia się dla niektórych może stanowić wielką atrakcję.

4. Rodzina lub znajomi potencjalnych nabywców
Ta grupa to ludzie spokrewnieni lub bliscy z potencjalnymi kupcami. Mogą mieć oni duży wpływ na decyzje, które będą podjęte w ramach zakupu nieruchomości.

5. Agenci
Agenci stale sprawdzają nieruchomości w okolicach, w których pracują. Robią to, aby być dobrze poinformowanm, ale również sprawdzają domy dla swoich klientów. W zdecydowanej większości przypadków są profesjonalni, uprzejmi i mogą zaoferować swoją opinię na temat stanu domu.

Dobry agent od nieruchomości przyjmie wszystkich odwiedzających „open house” – przeprowadzi i poinformuje o zaletach domu. Odpowie również na wszelkie pytania, zwróci uwagę na reakcję odwiedzających oraz ich zainteresowanie.

Mariusz Misiewicz

jest licencjonowanym agentem z Coldwell Banker Residential Brokerage w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje klientom usługi na wysokim poziomie, na jakie zasługują. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.
Mariusz „Mario” Misiewicz
Coldwell Banker Residential Brokerage
tel. (773) 412-0517
e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com
www.MisiewiczRealEstate.com

 

fot.pxhere.com

Categories: Nieruchomości

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*