Inteligentne gadżety, które pomogą w sprzedaży domu

Inteligentne gadżety, które pomogą w sprzedaży domu

Inteligentne aktualizacje domu są dziś w modzie. Co więcej, dzisiejsza definicja domu gotowego do wprowadzenia się zmieniła się. Nie chodzi już tylko o świeżą farbę i odświeżone drewniane podłogi. Coraz więcej kupujących nie uważa nieruchomości za „gotowej do wprowadzenia się”, dopóki nie zostanie ona wyposażona w inteligentne gadżety. Ponadto kupujący preferują aktualizacje, które można zintegrować z dowolną jednostką dowodzenia głosem, którą przynoszą ze sobą, kiedy się wprowadzają.

Które aktualizacje warte są twojego czasu i pieniędzy? Oto kilka niedrogich, inteligentnych gadżetów, które możesz zainstalować, gdy będziesz gotowy do wystawienia swojego domu na sprzedaż.

Termostaty
Jedną z najbardziej popularnych funkcji inteligentnego domu jest termostat podłączony do WiFi. To urządzenie umożliwia nie tylko programowanie zmian temperatury w ciągu dnia w celu zaoszczędzenia energii, ale także kontrolowanie temperatury za pomocą aplikacji, gdy jesteś poza domem.

Dzwonki wideo
Dzięki inteligentnemu ulepszeniu nowi właściciele domu nie muszą nawet wstawać z kanapy, aby dowiedzieć się, kto stoi w drzwiach. Dzwonki wideo są wyposażone w czujniki ruchu i całodobowe monitorowanie, które powiadamia o tym, że ktoś jest przy drzwiach, nawet jeśli nikt nie dzwoni do drzwi.

Oświetlenie
Inteligentne oświetlenie pozwala właścicielom domów na ściemnianie lub włączanie i wyłączanie światła za pomocą prostego polecenia głosowego. Co więcej, jeśli kiedykolwiek domownicy zapomną wyłączyć światła, mogą to łatwo zrobić ze swoich telefonów – nawet jeśli są w pracy. Podłączone światła mogą również działać jako system bezpieczeństwa. Ustawiając światła, żeby włączały się o jakiejkolwiek porze, można stworzyć wrażenie, że ktoś jest zawsze w domu i jednocześnie odstraszać potencjalnych intruzów.

Żaluzje
Nie ma nic gorszego niż pobudka w weekend o świcie, gdy promienie słońca uderzają ci w twarz. Albo przeciwnie, kiedy pokój jest tak ciemny, że wydaje się, że to jeszcze noc. Inteligentne rolety mogą pomóc rozwiązać oba te problemy. Najnowsze inteligentne żaluzje łączą się z inteligentnymi systemami domowymi i dostosowują się automatycznie do twoich preferencji. Aby pójść o krok dalej, niektóre inteligentne rolety mogą podążać za słońcem, aby utrzymać ten sam poziom światła o każdej porze roku, co oszczędza energię i pieniądze bez żadnego wysiłku z twojej strony.

Systemy bezpieczeństwa
Na rynku istnieje wiele inteligentnych systemów bezpieczeństwa, które można kontrolować za pomocą poleceń głosowych lub telefonicznych. Oznacza to, że właściciele domów mogą włączać i wyłączać system bez konieczności używania ściennego panelu. Mogą także wyświetlać strumienie wideo i powiadamiać policję o sytuacji zagrożenia z ich telefonów. Systemy te mogą nawet obejmować czujniki okien, czujniki ruchu i wiele innych.

Alarmy dymowe, gazowe i czadowe
Typowe zagrożenia dla bezpieczeństwa wymagają szybkiego powiadamienia. Wyobraź sobie, że możesz wiedzieć, czy twój dom się pali, czy też ma wyciek gazu, nawet gdy jesteś daleko. Dzięki inteligentnym alarmom jest to możliwe. Połączone systemy alarmowe powiadamiają właścicieli o wszelkich problemach związanych z bezpieczeństwem w domu niezależnie od tego, gdzie się oni znajdują.

Otwieracze drzwi garażowych
Garaże są popularnym wejściem dla właścicieli domów, ale są również miejscem, gdzie często dochodzi do naruszeń bezpieczeństwa. Otwieracze drzwi garażowych mogą powiadamiać właścicieli domów, gdy garaż się otwiera i zamyka, i umożliwiać całodobowy monitoring. Drzwi można również otwierać i zamykać zdalnie za pomocą smartfonu.

Nie musisz wydawać fortuny, aby twój dom był bezpieczniejszy i bardziej atrakcyjny. W rzeczywistości wiele z tych urządzeń można znaleźć za niewielkie pieniądze. Często pojawiają się różne promocje i przeceny, więc jeżeli myślisz o sprzedaży domu, poszukiwania tych urządzeń możesz zacząć wcześniej i kupić je po atrakcyjnej cenie. Jeśli jesteś gotowy, aby wystawić swój dom na rynek, powinieneś upewnić się, że twoja nieruchomość wyróżnia się na tle konkurencji. Zainwestowanie w kilka niedrogich inteligentnych urządzeń domowych może pomóc twojemu domowi sprzedać się szybciej i za większą sumę.

Mariusz Misiewicz

jest licencjonowanym agentem z Coldwell Banker Residential Brokerage w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje klientom usługi na wysokim poziomie, na jakie zasługują. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.
Mariusz „Mario” Misiewicz
Coldwell Banker Residential Brokerage
tel. (773) 412-0517
e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com
www.MisiewiczRealEstate.com

fot.Wikipedia

Categories: Nieruchomości

Comments

  1. Yaroon
    Yaroon 25 października, 2018, 04:20

    A w Polsce jak dotąd liczy się odległość od ulicy. Przy samej jezdni domy (mieszkania) będą zawsze tańsze niż na tzw. osiedlach zamkniętych.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*