Dlaczego potrzebujesz agenta nieruchomości, żeby sprzedać dom?

Dlaczego potrzebujesz agenta nieruchomości, żeby sprzedać dom?

Jeżeli planujesz sprzedać dom, możesz mieć pokusę, żeby zrobić to samemu. Pamiętaj jednak, że twoje możliwości są ograniczone, a nie zatrudniając doświadczonego agenta, możesz wiele stracić

Widoczność
Agenci nieruchomości używają systemu o nazwie MLS. Agenci pracujący w danej chwili z kupującymi będą szukać tam domów wystawionych na sprzedaż. Jeżeli twojego domu tam nie ma, nie będą go mogli zobaczyć. Twoje możliwości będą ograniczone tylko do stron reklamujących sprzedaż domu przez właściciela i twoich własnych możliwości reklamowych.

Niezawodność i zaufanie
Niektórzy agenci nie chcą pracować z właścicielami domów, którzy sami je sprzedają, więc twoje możliwości znalezienia kupców będą zawężone.
Dlaczego nie chcą z nimi pracować? Większość agentów zakłada (z reguły trafnie), że pracując z osobą bez doświadczenia, będą musieli wykonać więcej pracy, zajmie im to więcej czasu, będzie bardziej stresujące, a efekt końcowy będzie mniej pewny. W dodatku często właściciele sami sprzedający swoje domy oferują mniejsze komisowe agentom przyprowadzającym kupca. Dom wystawiony z licencjonowanym agentem od razu nabiera innego wymiaru, jeżeli chodzi o oczekiwane standardy.

Obiektywne podejście do transakcji
Właściciel domu jest z nim związany emocjonalnie i często nie rozumie, co jest dla niego najlepsze. Nie umie obiektywnie spojrzeć na dom oczami kupującego. Agent może pomóc przygotować dom do sprzedaży, doradzi neutralne kolory czy dekoracje, aby wzbudzić większe zainteresowanie osób, które odwiedzają twój dom.

Rzetelna ekspertyza
Wielu właścicieli domów przecenia swoje nieruchomości i przez to nie mogą ich sprzedać. Pamiętaj, że aby uzyskać najwyższą cenę, należy dom wycenić adekwatnie do jego wartości. Wtedy najwięcej osób będzie chciało go zobaczyć i kupić! Agent zrobi wnikliwą analizę rynku i wyceni go biorąc pod uwagę aktualne dane.

Umiejętność negocjacji
Agenci są doświadczonymi negocjatorami i znają dokumenty, z których należy skorzystać przy tego rodzaju transakcji. Jest wiele możliwości negocjacji; kreatywny agent znajdzie rozwiązania, o których ty nie będziesz wiedział.

Oszczędność czasu
Doświadczony agent zorganizuje wszystko sprawnie, ponadto sprawi, że dom będzie wystawiony na rynek szybciej, będzie miał profesjonalne zdjęcia, a wszystkie niezbędne dokumenty będą od razu przygotowane do wglądu kupującego. Agent zajmie się pokazami i będzie odpowiadał na pytania potencjalnych kupców.

Wybór agenta
Sprzedaż domu to poważna, często emocjonalna decyzja. Powinieneś wybrać agenta, z którym będziesz czuł się komfortowo. Ważne, żebyś mógł mu zaufać i wierzył, że on jest w stanie sprzedać twój dom.

Mariusz Misiewicz

jest licencjonowanym agentem obrotu nieruchomościami z HomeSmart Connect w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje usługi na wysokim poziomie, które należą się klientom. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.

Mariusz „Mario” Misiewicz
HomeSmart Connect
tel. (773) 412-0517
e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com
www.MisiewiczRealEstate.com

 

fot.123RF

Categories: Nieruchomości

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*